Україна та ЄС взаємно визнають COVID-сертифікати, - МОЗ

Фото з відкритих джерел

Зі Штатами та іншими країнами домовлятимуться окремо

Україна та Європейський Союз домовляться про взаємне визнання сертифікатів COVID-вакцинації. Про це повідомив заступник голови Міністерства охорони здоров'я Ярослав Кучер в ефірі одного з телеканалів.

За словами урядовця, зі США, Ізраїлем та іншими державами домовлятимуться окремо. "З ЄС буде домовленість, ми є у всіх робочих групах, ми вже навіть обмінялися відповідними ключами для перевірки правильності та актуальності виданих сертифікатів, ми протестували деякі речі. Але з Ізраїлем, США та іншим країнами, які не в ЄС, треба буде домовлятися окремо", - висловився Кучер.

Також він розповів, що відповідний процес вже триває, цим займається Міністерство закордонних справ. "Сертифікат діятиме стільки ж, скільки в Європі. Там є три терміни. Наступного тижня уже буде фіналізовано нормативний документ, який це регулюватиме", - сказав чиновник.

Водночас стало відомо, що видачу сертифіката для людей, які отримали дві дози вакцини проти коронавірусу, планується запустити вже наступного місяця. Це відбуватиметься через додаток "Дія".

Новини за темою: У Бельгії запустили європейські COVID-сертифікати в тестовому режимі

Нагадаємо, Україна вийшла на фінальний етап запуску COVID-сертифікатів для поїздок до ЄС. Нещодавно відбулися перемовини Мінцифри, представників ЄС та Ізраїлю щодо впровадження та взаємного визнання відповідних документів.