Україна і Польща можуть створити газовий хаб в Південно-Східній Європі, - глава ГТС України

Фото з відкритих джерел

Таким чином країни можуть забезпечити енергетичну безпеку в регіоні

Глава "Оператора ГТС України" Сергій Макогон заявив, що Україна і Польща мають можливості для створення газового хабу в Південно-Східній Європі. За його словами, об'єднавши свої зусилля, країни можуть забезпечити енергетичну безпеку в регіоні. Про це повідомляє "РБК-Україна".

"Наші газові ринки є найбільшими в регіоні - близько 50 млрд кубічних метрів на рік", - сказав Макогон.

Новини за темою: "Це жарт": Очільник "Оператора ГТС України" уточнив заяву про управління "Північним потоком-2"

Він зазначив, що Польща має плани з розвитку терміналів скрапленого природного газу (СПГ), Балтійського газопроводу і конекторів з сусідами. У свою чергу, Україна має найбільші в Європі газові сховища і розвинену газотранспортну систему, яка з'єднана з сімома країнами.

"З доступом до Трансбалканського газопроводу наші країни можуть створити потужний Північно-Південний газовий коридор, який забезпечить енергетичну безпеку всієї Південно-Східної Європи", - зазначив глава ГТС України.

Новини за темою: Ціна на газ в Європі досягла найбільшого за останні 13 років рівня, - Оператор ГТС України

В якості передумов створення українсько-польського газового хаба Макогон зазначив:

  • збільшення гарантованих потужностей;
  • можливість використання українських підземних сховищ;
  • координація зусиль для реалізації плану декарбонізації;
  • протистояння зовнішнім викликам.

Він підкреслив, що російський проект "Північний потік-2" є головною загрозою енергетичній безпеці Східної та Центральної Європи.

"Оператор ГТС України наполягатиме на застосуванні вимог Третього енергетичного пакета ЄС до трубопроводу і в цьому нас підтримали наші міжнародні партнери" - додав Макогон.

Раніше повідомлялося, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа обмежив доступ "Газпрому" до газопроводу "Північний потік-2". Суд вирішив, що газопровід повинен відповідати нормам газової директиви ЄС.