Новини » Політика Читать эту новость на русском

Україна і партнери проти винятків у законах Євросоюзу для "Північного потоку-2", - Кулеба

Фото з відкритих джерел

Глава МЗС наголосив, що Росія тисне на ЄС сертифікацією "Північного потоку-2"

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що Україна та партнери наполягають, що газопровід "Північний потік-2" має бути підпорядкований духу та літері Третього енергетичного пакета ЄС, незважаючи на зусилля російських лобістів та юристів створити виняток для газопроводу. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Україна разом із низкою країн ЄС та Єврокомісією наполягає, що "Північний потік-2" має бути повністю підпорядкований не лише духу, а й букві Третього енергетичного пакета ЄС. Ми працюємо над тим, щоб Росії не вдалося перетворити "Північний потік-2" на північну зброю", - зазначив Кулеба.

Новини за темою: Україна просить США включити в оборонний бюджет санкції проти "Північного потоку-2"

Глава МЗС наголосив, що Росія тисне на ЄС сертифікацією "Північного потоку-2". 

"Північний потік-2" давно має бути запущений і працювати, але те, що він досі не працює і ми з ним боремося - це результат наших спільних зусиль. Ми разом із партнерами суттєво загальмували реалізацію цього проєкту та виграли багато часу для кращих умов щодо протистояння з Росією", - зазначив Кулеба.

Нагадаємо, напередодні в німецькому уряді заявили, що запуск "Північного потоку - 2" може відбутися навесні 2022 року. На терміни запуску російського газопроводу може вплинути рішення німецького регулятора про призупинення процесу сертифікації.

Нещодавно федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу "Північний потік - 2". Причиною стало те, що оператор Nord Stream 2 повинен мати відповідну законам ФРН організаційну форму.