Україна і НАТО можуть відновити баланс безпеки в Чорноморському регіоні, - Кулеба

Фото з відкритих джерел

За його словами, Україна приділяє пріоритетну увагу відновленню, зміцненню і переозброєнню Військово-морських сил

Сьогодні, 5 жовтня, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба виступив на Варшавському форумі з безпеки. Він зазначив, що Україна і країни НАТО можуть відновити баланс безпеки в Чорноморському регіоні, який порушила російська окупація і мілітаризація Криму. Про це повідомляє прес-центр МЗС України.

"Російська окупація Криму зруйнувала не тільки територіальну цілісність України, а й всю ситуацію з безпекою в Чорному морі, завдала удару по міжнародному правопорядку. Зараз потрібна більша присутність НАТО в Чорному морі, а також тісніша взаємодія між чорноморськими країнами. Спільними діями і в тісній співпраці ми здатні відновити баланс безпеки", - заявив Дмитро Кулеба.

Новини за темою: Україна і НАТО почали спільні навчання у Чорноморському регіоні

За його словами, Україна приділяє пріоритетну увагу відновленню, зміцненню і переозброєнню Військово-морських сил.

"Чорне море завжди славилося морською торгівлею. Зараз вона під загрозою через дії РФ. Відновлення балансу безпеки в Чорному морі необхідно також і для захисту торгівлі", - підкреслив глава МЗС.

Також він відкинув принцип "не дратувати Росію", коли мова йде про політику НАТО в Чорному морі. За його словами, Росію дратує сам факт існування Альянсу.

"Росія буде сприймати будь-які дії як провокацію. Питання тільки робите ви щось чи ні. Якщо нічого не робити, Росія буде робити за вас", - додав Кулеба.

Раніше  міністр закордонних справ України повідомляв, що на саміті Україна-ЄС, який пройде 12 жовтня в Києві, буде прийнято кілька конкретних проривних рішень, які стосуватимуться практичної інтеграції України.