Україна й Молдова внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю

Фото з відкритих джерел

Зміни стосуються правил походження товарів

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль і його молдовська колега Наталія Гавріліце провели спільну зустріч у Кишиневі, під час якої домовилися про деякі зміни в Угоді про вільну торгівлю. Про це повідомляє "Урядовий портал".

Зазначається, що зміни стосуються правил походження товарів. "Це об'єднає українську й молдовську угоди про асоціацію з ЄС в одну систему. "Рік тому ми зробили такий крок із Грузією. Тож тепер ми поєднуємо торгові режими усіх держав Асоційованого тріо між собою та з ЄС", - розповів Шмигаль.

Водночас український прем'єр додав, що система пан-євро-середземноморської кумуляції дозволяє торгувати товарами, які вироблено з компонентів, що можуть походити з усіх країн у цій системі.

Представники урядів двох держав розповіли, що така зміна є ще одним кроком для Молдови, України та Грузії на шляху до переходу від угод СНД до Євросоюзу.

Новини за темою: Президент Молдови назвала Україну одним із пріоритетів у зовнішній політиці

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський та очільниця Молдови Майя Санду провели зустріч, під час якої обговорили низку питань щодо перспективи розвитку відносин між державами. Політики, зокрема, акцентували увагу на поверненні українських енергетичних компаній на молдовський ринок.