Україна готова надати свій повітряний простір для перебудови авіамаршрутів в обхід Білорусі

Про це заявив глава Міністерства інфраструктури України Олександр Кубраков

Фото з відкритих джерел

Україна у зв'язку із ситуацією в Білорусі готова надати державам і приватним компаніям свій повітряний простір для перебудови авіамаршрутів. Про це заявив глава Міністерства інфраструктури України Олександр Кубраков, повідомляє прес-служба відомства.

"Події в Білорусі стали міжнародним прецедентом. Нашим пріоритетом є безпека пасажирів та авіації. Першочергове завдання – оперативна організація всіх заходів у суворій відповідності з міжнародним і національним законодавством. Україна готова зі свого боку надати максимальну підтримку державам та приватним компаніям у процесі перебудови маршрутів через наш повітряний простір" – сказав Кубраков.

Нагадаємо, що в аеропорту Мінська затримали колишнього головного редактора телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича. У редакції переконані, що Протасевичу в Білорусі загрожує смертна кара. 

У зв'язку з цим США і ряд країн світу закликали заборонити польоти над Білоруссю. Це зробили, зокрема, Литва і Польща, а також Угорщина і Латвія. При цьому Велика Британія першою в Європі відмовилася приймати рейси літаків "Білавіа".

Україна також припиняє авіасполучення з Білоруссю з 26 травня.