Україна буде боротись, щоб "Північний потік-2" не сертифікували, - Вітренко

Юрій Вітренко Facebook/Юрій Вітренко

Вітренко заявив, що "програна битва, але не війна"

Голова правління компанії "Нафтогаз" Юрій Вітренко стверджує, що Україна буде боротись за те, щоб газопровід "Північний потік-2" не був сертифікований та не міг бути запущений. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Програна битва, але не програна війна. І наша "війна" проти "Північного потоку-2" продовжується. Битва, яка програна, це скоріш за все, так виглядає, це безпосереднє будівництво "Північного потоку-2", що він буде добудований. На жаль, це будівництво було відновлене у січні цього року. І відповідно знову ж таки, на жаль, це будівництво найближчим часом буде закінчене", - заявив Вітренко.

Він вважає, що існує можливість того, щоб газопровід не запрацював. Київ начебто працює над тим, щоб труба не пройшла сертифікацію. Це, на його думку, можливо, якщо довести, що компанія-оператор труби контролюється російським "Газпромом" і президентом РФ Володимиром Путіним. 

Вітренко каже, що європейське законодавство забороняє одній особі чи групі осіб контролювати і видобуток, і транспортування газу. Це також записано в нещодавній спільній заяві США і Німеччині. 

Голова правління повідомив, що МЗС вже надіслало відповідні ноти Європейській комісії, яка займається сертифікацією оператора, із закликом врахувати "так званий принцип солідарності". 

Новини за темою: Макогон заявив, що ЄС може накласти обмеження на "Північний потік - 2"

Нагадаємо, що раніше США і Німеччина досягли домовленостей щодо російського газопроводу "Північний потік-2". Влада Німеччини взяла на себе зобов'язання домагатися санкцій проти Росії, якщо Кремль обмежуватиме постачання енергоносіїв.

Пізніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що оголошення умов німецько-американської угоди щодо газопроводу "Північний потік-2" не означає завершення процедурних дій щодо нього з боку України.