У Зеленського прокоментували офшорне розслідування: Тоді бізнес так захищався

На думку радника президента, розслідування про ранні періоди існування бізнесу "Кварталу" містить "масу припущень і конспірологічних прив'язок"

Главком

В Офісі президента запевняють, що нинішній глава держави Володимир Зеленський добре виконує всі антикорупційні норми законодавства, а офшорні схеми бізнесу колишніх років пояснюють "особливостями ринку" тих часів. Про це заявив радник керівника ОП Михайло Подоляк в коментарі "Українській правді".

"На мій погляд, необхідно об'єктивно оцінювати будь-яку інформацію. В "офшорному" матеріалі, уточню, мова йде про бізнес-події 2012 року і раніше. Про бізнес, який, до речі, абсолютно ніколи не був пов'язаний з державними фінансами або державними адміністративними можливостями", - заявив Подоляк.

За словами Подоляка, той факт, що журналісти не "накопали" взагалі нічого за період після інавгурації президента в 2019 році свідчить, що "Зеленський бездоганно виконує всі антикорупційні норми законодавства".

Радник президента прокоментував розслідування про офшорні схеми, оприлюднене напередодні виданням "Слідство Info". На думку Подоляка, розслідування про ранні періоди існування бізнесу Кварталу містить "масу припущень і конспірологічних прив'язок".

За його словами, практично в повному обсязі все це вже озвучувалася під час передвиборної кампанії 2019 року, опонентом Зеленського Петром Порошенком.

"Реанімувати зараз цю інформацію про частини бізнес-практик 2000-х або першої половини 2010-х років вважаємо дивним. Якщо згадати тодішній формат держави, то при владі були такі люди, як Янукович, в 2012 році міністром економіки у Януковича працював Порошенко. Логічно, що для всіх бізнесів у країні в той час актуальним завданням було – юридично захистити свої компанії і свої кошти від неправомірного вилучення з боку корумпованих чиновників", - повідомив радник керівника ОП.

Подоляк стверджує, що після того часу в залежності від реформування держави бізнес позбавляється від старих засобів захисту як від надлишкових, а всі бізнес-практики "Студії Квартал 95", мовляв, були і залишаються прозорими і "білими". Відповідно, юридичних претензій щодо них ніколи не було і бути не може, заявляє радник президента.

За словами Подоляка, спроби пристебнути історію "Кварталу" до історії "Приватбанку" також не засновані на фактах і є чистою конспірологією.

Новини за темою: The Guardian: Зеленський передав 25% своїх офшорних акцій "близькому другу"

Нагадаємо, нещодавно журналісти з посиланням на документи Pandora Papers повідомили, що президент Зеленський і його близькі соратники могли бути причетні до перекладів 40 мільйонів доларів від структур, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.