У Євросоюзі запропонували механізм для запобігання різких стрибків цін на газ, - Reuters

фото з відкритих джерел

Греція запропонувала розглянути можливість створення загальноєвропейського фонду для хеджування від стрибків цін на газ

Греція запропонувала загальноєвропейський механізм хеджування від різких коливань цін на газ, щоб допомогти домогосподарствам впоратися зі зростанням цін на енергоносії. Про це повідомляє Reuters.

Ціни на газ цього року різко зросли, оскільки світова економіка відновлюється після пандемії коронавірусу, а світовий попит зростає набагато швидше, ніж пропозиція. Майбутньої зими європейські споживачі можуть зіткнутися з додатковими витратами на електроенергію в розмірі 100 млрд євро.

У спільному листі голові міністрів фінансів єврозони Паскалю Донохо міністри фінансів та енергетики Греції закликали Європейську комісію розглянути можливість створення загальноєвропейського фонду для хеджування від стрибків цін на газ.

Новини за темою: Черговий історичний рекорд: Ціна на газ у Європі перевищила 1360 доларів за тисячу кубометрів

Зазначений механізм може залучати кошти з авансових платежів за квоти на викиди вуглецю, які будуть виділятися країнам ЄС на основі їх споживання тепла та електроенергії та їх валового внутрішнього продукту на душу населення.

Пропозиція Греції також включає аукціон додаткових дозволів на викиди вуглецю через систему торгівлі викидами ЄС, що принесе додаткові доходи країнам ЄС, щоб допомогти їм фінансувати схеми компенсації для споживачів у зимовий сезон.

"Безпрецедентний стрибок цін на газ і, відповідно, цін на електроенергію є серйозною проблемою для всіх держав-членів ЄС, з якою неможливо впоратися тільки на національному рівні", - йдеться в листі.

Раніше повідомлялося, що зростання цін відбувається на тлі низьких запасів у підземних сховищах Європи при скороченні поставок з Росії. Європейські підземні газові сховища заповнені менше ніж на 70%. Слід зазначити, що цей показник на 15% менше середнього рівня за останні п'ять років.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції заявив, що для побутових споживачів в Україні ціни на газ не зміняться, незважаючи на рекордне подорожчання природного газу в Європі. За словами прем'єра, річний тариф діятиме як мінімум до травня 2022 року.