До Верховної Ради проходять п'ять партій, лідирують "Слуга народу" та "Опозиційна платформа - За життя", - опитування

Верховна Рада Фото з відкритих джерел

Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, то до парламенту пройшли б п'ять партій. Про це йдеться в опитуванні, яке провів Центр "Соціальний моніторинг" з 30 червня по 9 липня 2021 року.

Так, найбільшу кількість голосів виборців отримали б: 

"Слуга народу" - 25,8%;

"Опозиційна платформа - За життя" - 15,9%;

"Європейська солідарність" - 15,5%;

"Батьківщина" - 11,9%;

"Сила і честь" - 5,8%.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Крім того, 67,1% опитаних впевнені, що для мирного врегулювання (тобто для відновлення миру в Україні, повернення Донбасу і налагодження добросусідських відносин з РФ) Володимир Зеленський повинен провести особисту зустріч із Володимиром Путіним.

Фото з відкритих джерел

А 49,3% вважають, що Зеленський заради повернення Донбасу і відновлення миру в Україні повинен провести особисту зустріч із керівниками самопроголошених Донецької та Луганської республік.

Фото з відкритих джерел

Також більшість респондентів - 60,8% - впевнені, що влада не справляється з вакцинацією від коронавірусу. 

Фото з відкритих джерел

При цьому 63,6% вважають, що це пов’язано з суб'єктивними причинами - непрофесіоналізмом української влади, політичними інтересами у виборі вакцини.

Фото з відкритих джерел

Також в опитуванні була низка питань щодо можливого порушення Конституції з боку РНБО та Верховної Ради України.

Так, понад третина опитаних - 35,1% - вважають, що рішення РНБО про закриття опозиційних телеканалів, санкції проти опозиційних політиків, втручання в роботу низки підприємств без відповідних судових рішень є порушенням Конституції України (згідно зі статтею 5 влада не може бути узурпована державою, її органами або посадовими особами).

Фото з відкритих джерел

А 50,6% респондентів впевнені, що закон про землю порушує Конституцію України.

Фото з відкритих джерел

Також понад половина опитаних заявляють, що Україна не є незалежною державою.

Фото з відкритих джерел

44,1% впевнені, що Зеленський повністю залежний у своїх рішеннях і діях від інших країн і міжнародних організацій. 40,7% - залежимо, але частково.

Фото з відкритих джерел

Також 47,1% респондентів вважають, що чинна українська влада є залежною у своїй економічній політиці і на неї впливають інші країни, а також міжнародні організації.

Фото з відкритих джерел

Опитування провів Центр "Соціальний моніторинг" з 30 червня по 9 липня 2021 року в 24 областях України та Києві. Всього опитали 3011 респондентів. Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв'ю "тет-а-тет" за місцем проживання респондента. Стандартні відхилення - 1,1-1,83%.