У Великобританії розсекретили план Черчілля по війні проти СРСР спільно з німецькими військовими

BBC

До операції планували залучити американських, британських, польських і канадських військових

В Великобританії розсекретили документ з Національного архіву, згідно з яким Королівство планувало після капітуляції Німеччини вести бойові дії проти Червоної Армії. Про це повідомляє The Telegraph.

Як повідомляє видання, на початку травня 1945 року прем'єр-міністр Вінстон Черчілль, обурений "лукавством" Сталіна, який не бажав відмовлятися від контролю з боку СРСР над країнами Центральної та Східної Європи, незважаючи на раніше досягнуті домовленості на Ялтинській конференції, віддав наказ своєму військовому штабу розробити операцію "Немислиме".

Дана операція передбачала початок бойових дій 1 липня 1945 року. Згідно з планом, Британія повинна була провести наступ на Червону Армію в Берліні і за його межами, відкинувши її до річки Одеру.

Стверджується, що були складені схеми можливого наступу. До операції планували залучити американських, британських, польських та канадських військових у кількості понад вісім тисяч осіб.

Генерал Джеффрі Томпсон, який повинен був стати командувачем цієї операції, пропонував залучити до бойових дій переозброєні сили вермахту, оскільки чисельність Червоної Армії перевершувала сили союзників.

Згодом інші учасники розробки операції висловилися проти неї. Так, Головний військовий радник Черчілля Гастінгс Ісмей назвав даний план "абсолютно неможливим", вказавши, що напад на Червону армію після закінчення війни став би "катастрофою" для морального духу британців. У підсумку план операції "Немислиме" був відкинутий 8 червня 1945 року.

Раніше повідомлялося, що з британського замку Арундел викрали коштовності королеви Марії Стюарт.