У цьому році США надали Україні допомоги на 130 млн доларів, - Кулеба

Кулеба підкреслив, що Штати залишаються провідним партнером, який допомагає посилювати українську армію і обороноздатність

Фото з відкритих джерел

 
Сполучені Штати залишаються провідним партнером України. Обсяг їхньої матеріально-технічної допомоги у 2021 році склав понад 130 млн доларів. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу, передає "Укрінформ".

“Завдяки домовленості Президента Зеленського та Президента Байдена, роботі українських дипломатів, українських військових загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США у 2021 році склав понад 130 млн доларів”, - зазначив він.

Допомога охоплює постачання озброєнь та військової техніки, обладнання боєприпасів, кораблів, серед яких патрульні кораблі типу “Айленд”, човни і запасні частини до них, багатоцільові легкові автомобілі високої прохідності, протитанкові ракетні комплекси, засоби контр-снайперської боротьби, розвідки, радіоелектронної боротьби, приладів нічного бачення, оптичні засоби, засоби зв'язку, медичне майно, боєприпаси та стрілецька зброя різних калібрів.

Новини за темою: Зі США до України прибули два патрульні катери типу Island

Кулеба підкреслив, що Штати залишаються провідним партнером, який допомагає посилювати українську армію і обороноздатність.

Міністр також поінформував, що цього року США передали Військово-морським силам України 4 катери типу “Айленд”, з них “Суми” і “Фастів” позавчора були доставлені до Одеси, а до передачі Україні готується ще один, п’ятий “Айленд”, який матиме назву “В’ячеслав Кубрак”.

Глава МЗС назвав особливим те, що США надають українській армії високотехнологічне обладнання, яке не виробляється національним оборонним комплексом або є критичним.

Нагадаємо, у США сенатори Роб Портман та Джин Шахін запропонували додатково виділити Україні по лінії Пентагону 50 мільйонів.