У ТСК по "вагнерівцях" спростовують участь інших країн у підготовці затримання бойовиків

ПВК Вагнера Фото з відкритих джерел

Також очільниця слідчої комісії заявила, що це не було спецоперацією

Підготовка затримання бойовиків "ПВК Вагнера" не була спецоперацією й проводилася без участі інших країн. Про це заявила очільниця тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питання "вагнерівців", нардеп фракції "Слуга народу" Мар'яна Безугла під час брифінгу.

За словами депутатки, в липні 2020 року до Головного управління розвідки Міноборони звернулася СБУ й виникла ідея щодо спроби затримати частину осіб, які могли брати участь у збройних конфліктах. Тоді й був відкритий "спеціальний захід".

"А чи була це спільна операція з нашими партнерами, зі спецслужбами інших країн тощо? Ні. По-перше, це не була спецоперація. Зупинімося на тому. Це був спеціальний захід. Це був суто український спеціальний захід", - висловилася Безугла.

Новини за темою: На Рівненщині розпочались спецоперації з відпрацювання бурштинових клондайків

Як розповіла нардеп, задум передбачав затримання "вагнерівців", що летіли з Москви, в турецькому Стамбулі. 

"Відповідно, по прибутті в Стамбул передбачувано вони б були затримані через те, що такі особи проходять по різних базах даних і, відповідно, затримуються в кожній цивілізованій країні. А враховуючи їхню участь в сирійській операції, то відповідно, у Туреччині тим більше. Ніякої предметної кооперації як спільного спеціального заходу не було", - сказала депутат.

При цьому вона додала, що кооперації з Туреччиною також не було. А через коронавірусні обмеження сценарій змінили на літак із Мінська в Стамбул.

Крім того, Безугла зауважила, що через протести після президентських виборів у Білорусі відбулася "контрвзаємодія" української, білоруської та російської спецслужб. Також вона повідомила, що люди, які перебували на той час в СБУ та ГУР, більше не обіймають свої посади.

Новини за темою: Понад три тонни наркотиків та прекурсорів: На Харківщині провели масштабну спецоперацію з викриття наркобізнесу

Нагадаємо, нещодавно американський телеканал CNN повідомив, що США допомагали Україні в організації операції із затримання учасників так званої ПВК "Вагнер". Згідно з інформацією журналістів, українські силовики отримали від США гроші, технічну допомогу та рекомендації ЦРУ щодо організації операції.