У світових ЗМІ за 3 місяці вийшло понад 16 тисяч публікацій про незаконне закриття "112 Україна", NewsOne і ZiK, санкції, переслідування Медведчука та інших громадян України

Фото з відкритих джерел

Reuters, Financial Times, Le Monde і тисячі інших провідних світових ЗМІ обурені незаконними діями Зеленського та його соратників

За 3 місяці, які минули з моменту початку репресій української влади проти опозиційних телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, введення санкцій проти опозиційних політиків - голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, його колеги по партії Тараса Козака, їхніх дружин Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, провідні ЗМІ в усьому світі надрукували понад 16 тисяч публікацій з цієї теми. Журналісти, політики та громадські діячі в усьому світі обурені неправомірними діями президента України Володимира Зеленського та РНБО щодо опозиції та інших громадян країни.

Так, сайт Ради Європи опублікував статтю, присвячену цькуванню українською владою опозиційних політиків і незалежних телеканалів.

"Санкції були спрямовані на "знищення трьох опозиційних телеканалів". Національна спілка журналістів України (НСЖУ) заявила, що "позбавлення громадян України доступу до ЗМІ без попереднього суду і заборона сотням журналістів і засобів масової інформації їх права на роботу є посяганням на свободу слова". Незалежна профспілка ЗМІ України закликала уряд розробити чітку правову основу "для поділу пропагандистських ресурсів і ЗМІ" і заявила, що це політично мотивоване рішення може підірвати демократію", - йдеться в публікації.

Агентство Reuters у своєму матеріалі назвало санкції проти Медведчука "ще одним кроком України до диктатури". Також видання навело слова опозиційного політика щодо закриття телеканалів. 

"Президент Зеленський викинув на вулицю 1500 журналістів і співробітників трьох телеканалів і позбавив мільйони телеглядачів права на отримання об'єктивної інформації", - цитує Reuters Медведчука.

Найбільший інтернет-портал Yahoo, новинний розділ сайту компанії "Майкрософт", провідна загальнонаціональна газета Канади National Post, найбільша індійська газета Hindustan Times, а також відоме сінгапурське видання Today опублікували матеріали, в яких критикують українську владу за репресії проти опозиції та телеканалів

Американський новинний мовник ABC News також висвітлював питання закриття опозиційних телеканалів і санкцій проти опозиційних політиків.

Всесвітньо відоме ЗМІ Radio Liberty (Radio Free Europe) також присвятило питанню репресій в Україні чималу кількість матеріалів.

Американський фінансовий тижневик Barron’s цитує колективну заяву співробітників закритих опозиційних телеканалів. За їхніми словами, ситуація в країні не зміниться на краще, якщо президент Зеленський закриє "неугодні" канали.

"Колишній комік Зеленський прийшов до влади в 2019 році, обіцяючи закінчити війну на сході України. Але його провал у спробі виконати цю обіцянку призвів до падіння його рейтингу протягом останніх місяців", пише Barron's.

Аналітичний центр Atlantic Council у своїй статті зазначає, що рішення Президента України Володимира Зеленського ввести санкції та закрити три опозиційні телеканали підриває зобов'язання України захищати свободу слова в той час, як демократичне майбутнє самої країни все ще далеко. Також у публікації порівнюється кар'єра і образ Зеленського з його попередником у 1990-ті роки, Леонідом Кучмою. "Розчарувавшись в Росії, Зеленський, мабуть, наслідує приклад Кучми, намагаючись піти на зближення із Заходом і НАТО", - йдеться у статті.

Агентство "Ассошіейтед Прес", Washington Post, Foxnews і низка інших провідних іноземних ЗМІ критично оцінили ініціативу Зеленського.

Financial Times у своєму матеріалі написало, що "заходи, вжиті проти каналів і опозиційних політиків, є останніми з низки суперечливих кроків адміністрації Зеленського".

Новинний ресурс The Duran засуджує дії українського президента, заявляючи, що "... йдеться про тиск на опозицію, тому що санкції також вплинули на народного депутата, який керував цими каналами". Видання також цитує Петера Стано, представника зовнішньої дипломатичної служби ЄС: "Зі ЗМІ слід поводитися з повною повагою до основоположних прав і свобод і відповідно до міжнародних стандартів". Стано заявляє, що дії Зеленського таким чином порушують умови Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій проти народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака і восьми пов'язаних з ним юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції та назвали рішення влади "політичною розправою над неугодними ЗМІ".

Нагадаємо, народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук заявив, що незаконне введення санкцій  щодо опозиційних телеканалів і політиків є свавіллям влади і всі спроби обґрунтувати це рішення Законом України "Про санкції" неспроможні.