У Судані владу захопили військові. Цивільних лідерів країни арештували

BBC

У столиці люди протестують проти військового перевороту

На тлі загострення політичної кризи в Судані озброєні люди заарештували членів перехідного уряду країни, в тому числі прем'єр-міністра. У столиці країни Хартумі люди протестують проти військового перевороту. Про це повідомляє BBC.

Повідомляється, що принаймні чотирьох членів кабінету міністрів затримали неназвані військові незадовго до світанку в понеділок. Прем'єра Абдаллу Хамдука також арештували - тепер це вже підтверджено офіційно. Його перемістили в невідоме місце після того, як він відмовився виступити із заявою на підтримку перевороту.

Новини за темою: Воєнний переворот у Гвінеї: Що сталося і чому це може мати наслідки для світової економіки

Телеканал Al Hadath повідомив, що збройні формування заарештували не тільки чотирьох міністрів, але також одного цивільного члена правлячої ради, кількох губернаторів штатів і керівників політичних партій.

Агентство Reuters, посилаючись на три джерела, пише, що заарештовано вже більшість членів уряду Судану і багато лідерів проурядових партій в результаті "очевидного перевороту".

Невідомо, хто саме проводив арешти. Військові офіційно не коментують ці повідомлення.

Очевидці повідомляють, що в суданській столиці не працює інтернет. При цьому в соцмережах з'явилися фото, на яких розгніваний натовп палить шини на вулицях. За повідомленням телеканалу "Аль-Арабія", столичний аеропорт закритий, міжнародні рейси припинені.

У Хартумі розгорнуті збройні сили і воєнізовані формування, вони обмежують пересування цивільних. Водночас учасники протесту з національними прапорами протестують у різних частинах міста, повідомив Reuters свідок того, що відбувається.

Основні демократичні групи в Судані закликали своїх прихильників чинити опір будь-якому військовому перевороту.

Прем'єр Хамдук також закликав народ вийти на вулиці, щоб мирно захистити революцію, повідомляє телекомпанія "Аль-Арабія" з посиланням на міністерство інформації країни.

Нагадаємо, у вересні в Судані була здійснена невдала спроба державного перевороту.