У США готуються до непередбачених обставин через стягування військ РФ до кордону з Україною

США направили високопоставлених чиновників, щоб провести брифінги для європейських союзників з цієї тематики

Нед Прайс

Фото з відкритих джерел

США готуються до "непередбачених обставин" у зв'язку зі скупченням військ Росії біля кордонів України. Вашингтон не може публічно розкрити інформацію настільки широко, наскільки це робить на консультаціях з європейськими та українськими партнерами. Про це під час брифінгу повідомив речник Держдепартаменту США Нед Прайс, передає "РБК-Україна".

За його словами, США направили високопоставлених чиновників, щоб провести брифінги для європейських союзників з цієї тематики.

"Ми також надали детальну інформацію Україні. І ми продовжимо не тільки ділитися інформацією, а й готуватися до ряду непередбачених обставин. Можу запевнити вас, що ми цим і займаємося", - заявив Прайс.

Новини за темою: США мають намір виділити додаткове фінансування на озброєння України

Журналіст попросив уточнити, чи включають ці "непередбачені обставини" сценарій 2014 року - коли Росія окупувала Крим і вторглася на Донбас.

"Послухайте, для мене нерозумно вдаватися в подробиці. Але для нас розумно займатися широким спектром дій із планування на випадок непередбачених обставин", - відповів Прайс.

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація, що Сполучені Штати Америки занепокоєні концентрацією російських військ поблизу кордонів України, тому попередили європейських партнерів про можливе вторгнення РФ. 

Зазначимо, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Вашингтон уважно стежить за пересуваннями російських військ біля кордону України, проте поки не може розгадати планів Кремля.