У разі запуску "Північного потоку-2" Україні потрібні гарантії на 10-15 років, - Зеленський

Reuters

Глава держави наголосив, що внутрішнього видобутку газу недостатньо

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції на форумі "Україна 30. Гуманітарна політика" розповів, що Україна потребує гарантій стабільного газопостачання на 10-15 років у разі запуску "Північного потоку-2", адже внутрішнього видобутку газу недостатньо. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За словами глави держави, від транзиту лише Україна отримує 2 мільярди доларів щороку. Ці кошти потрібні Україні, зокрема, для виконання програми "зеленого курсу", тобто на зменшення видобутку й користування газом, зменшення теплової генерації. 

"Де ми беремо на все це гроші? Два мільярди – а частину цих грошей ми витрачаємо і на інфраструктуру, і на нашу армію, і на зміну енергетичної інфраструктури України. Звідки брати ці гроші?", - сказав Зеленський.

Він зазначив, що Україні потрібно орієнтовно 10-15 років гарантій забезпеченості стабільним газопостачанням для населення, оскільки обсягів видобутку українського газу недостатньо. Такожа відсутності транзиту газу зростуть і ціни для населення.

"Ми маємо річний пакет, він менше ніж 8 грн для людей. А що буде, якщо не буде транзиту газу, або буде можливість отримувати газ із Європи - то за якою ціною? Хто компенсуватиме це?" - сказав Зеленський.

Нагадаємо, президент Зеленський під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель запропонував використати "нормандський формат" для обговорення російського газопроводу "Північний потік-2". Канцлер схвально відреагувала на пропозицію українського президента.