У Нью-Йорку відкривається 76-та сесія Генасамблеї ООН

Головними темами дискусій будуть COVID-19 та зміна клімату

Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 14 вересня, у Нью-Йорку розпочнеться двотижнева 76-та сесія Генеральної Асамблеї ООН (ГА ООН). Про це повідомляє Foreign Brief.

Зазначається, що сьогодні лідери й делегації 192 членів ООН зберуться офлайн у Нью-Йорку. Кожна країна буде представлена ​​делегацією з п'яти осіб. Проте деякі лідери, в тому числі президент Ірану Ебрагімі Раїсі, все ж обрали віртуальний формат участі й замість особистих виступів надіслали заздалегідь записані відеозвернення.

Очікується, що головними темами дискусій будуть COVID-19 та зміна клімату. Спірною темою, швидше за все, стане нерівність у розподілі вакцин, оскільки багато лідерів, котрі обрали віртуальну участь, є вихідцями із країн, які борються за доступ до вакцин.

Також очікується, що Китай візьме на себе ініціативу в ООН із розповсюдження вакцин серед країн, що розвиваються, оскільки експорт вакцин Sinopharm, Sinovac та CanSino зростає.

Новини за темою: Генасамблея ООН затвердила Гутерріша на посаді генсека до 2026 року

Нагадаємо, нещодавно прес-секретар президента України Сергій Никифоров заявив, що формат участі Володимира Зеленського в 76-й сесії Генеральної Асамблеї ООН ще остаточно не вирішено.