У Німеччині екс-міністра позбавили наукового ступеня через звинувачення у плагіаті

Міністерка сім'ї ФРН Франциска Ґіффай, Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН)

Політик заявила, що продовжуватиме захищати свої дослідження

У Німеччині екс-міністра у справах сім'ї Німеччини Франциску Гіффай, яка подала у відставку через звинувачення в плагіаті при написанні дисертації, позбавили наукового ступеня доктора. Про це, посилаючись на DPA, повідомляє "Європейська правда".

Повідомляється, що Вільний університет Берліна оголосив про одноголосне рішення позбавити Гіффай наукового ступеня, дійшовши висновку про "обман щодо самостійності її наукової роботи".

В Університеті виявили, що в дипломній роботі були використані роботи інших авторів без належного їх цитування чи вказівок.

Зазначається, що втрата наукового звання є особистим ударом для політика від Соціал-демократичної партії, яка сподівається стати мером Берліна після виборів у вересні.

В свою чергу, Гіффай сказала, що прийняла рішення Університету, але продовжуватиме захищати свої дослідження.

"Як і в минулому, я дотримуюсь своєї заяви, що подала роботу в 2009 році зі своїми знаннями і чистим сумлінням", - сказала вона.

Нагадаємо, в Україні депутати подали до Верховної Ради законопроект, який передбачає штрафи за плагіат в наукових роботах. Покарання може застосовуватися після перевірки різних видів робіт: як рефератів або курсових, так і дисертацій.