У нас є ознаки повного ігнорування законів і Конституції, - Погребинський про дії влади

Михайло Погребинський

ZIK.UA

Експерт зауважив, що у президента ще є час - майже два роки, щоб повернутися на шлях поваги до законодавства

В Україні є ознаки повного ігнорування законів і Конституції, і це стосується не тільки перевищення повноважень президентом України Володимиром Зеленським через РНБО, а й багатьох інших речей.

Про це в ефірі головного політичного шоу країни "Пульс" на телеканалі "Перший Незалежний" заявив директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський.

Експерт прокоментував, чи, на його думку, Україна рухається шляхом до авторитарного режиму.

"Я не знаю, чи є у нас ознаки (авторитаризму. - Ред.), у нас є ознаки повного ігнорування законів і Конституції. І це стосується не тільки перевищення повноважень президентом через РНБО тощо, але і дуже-дуже багатьох інших речей. Можна це назвати шляхом до авторитаризму? Я не думаю", - сказав експерт.

Новини за темою: В Україні порушують понад 75% статей Конституції, - Шабовта

Михайло Погребинський навів приклади авторитарних лідерів і наголосив, що вони мають значну підтримку і навіть любов свого народу. Натомість Зеленський, переконаний експерт, не зможе зібрати десятки тисяч людей на свою підтримку. Понад те, на відміну від президента Туреччини Ердогана, Зеленський не зможе провести через суди необхідне рішення, зазначив політолог. Як приклад, він вказав на ситуацію із обвинуваченнями на адресу народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука.

"Якщо в судовій інстанції треба буде довести вину Медведчука, це не вийде ніяк. Професійні адвокати покажуть безглуздість і безпідставність усіх звинувачень на його адресу, тому президент і не хоче ніякого судового процесу. Тому він приймає рішення, яке не має ніякого виправдання в Конституції, в законах України і так далі, і вимагає від суду, щоб, принаймні, - він хотів, щоб його посадили, це зрозуміло, - але навіть наш суд, який сильно залежить від ОП, однак він говорить, що, прокурори, ви що там накопали, ви нічого там не накопали. Тому вони його відпускають під домашній арешт. Я дуже надіюсь, що ця історія дуже скоро закінчиться", - сказав експерт.

Новини за темою: Президент, гарант Конституції, порушив Основний Закон понад 30 разів, - Дудкін

Михайло Погребинський заявив, що не вірить в авторитаризм Зеленського, і навіть якщо президенту цього хочеться, нічого із цього не вийде. Політолог зазначив, що у президента ще є час, майже два роки, щоб повернутися на шлях поваги до законів і Конституції. Він порадив почати із того, щоб припинити блокування роботи КСУ, а також зупинити процес продажу землі або, принаймні, ухвалити зміни, які не дозволять вчиняти махінації.

Нагадаємо, Михайло Погребинський заявляв, що президент України Володимир Зеленський використовував усі неконституційні інструменти для того, щоб обмежити можливості опозиції.