Новини » Політика Читать эту новость на русском

У "Нафтогазі" розповіли, коли можуть зняти санкції США проти "Північного потоку - 2"

"Північний потік-2" скоро запустять Фото з відкритих джерел

Для цього необхідно, щоб Росія дотримувалася європейського законодавства

Глава НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко заявив, що нові санкції США проти "Північного потоку - 2" можуть бути переглянуті або зняті. Для цього необхідно, щоб Росія дотримувалася європейського законодавства. Про це Вітренко написав на своїй сторінці у Facebook.

"Ми підтримуємо введення нових санкцій США проти "Північного потоку - 2"", - наголосив голова НАК "Нафтогаз".

Він зазначив, що Росія має повністю змінити свою стратегію, щоб санкції скасували.

"Вони можуть бути зняті або переглянуті тільки у випадку, коли Росія гратиме за правилами і дотримуватиметься європейського законодавства, не використовуватиме газ як зброю, а почне розглядати його як товар, перестане використовувати газ для політичного тиску або як елемент військової загрози", - заявив Вітренко.

Новини за темою: Україна і партнери проти винятків у законах Євросоюзу для "Північного потоку-2", - Кулеба

Нагадаємо, напередодні в німецькому уряді заявили, що запуск "Північного потоку - 2" може відбутися навесні 2022 року. На терміни запуску російського газопроводу може вплинути рішення німецького регулятора про призупинення процесу сертифікації.

Нещодавно федеральне мережеве агентство Німеччини тимчасово зупинило процес сертифікації компанії Nord Stream 2 AG як оператора російського газопроводу "Північний потік - 2". Причиною стало те, що оператор Nord Stream 2 повинен мати відповідну законам ФРН організаційну форму.