У МОЗ пояснили відсутність медиків серед тих, хто підлягає обов'язковій вакцинації

Фото з відкритих джерел

В уряді вважають, що це може коштувати життя пацієнтам

Працівників медичної сфери не внесли до переліку осіб, які підлягають обов'язковій вакцинації, через те, що їх відсторонення може коштувати життя пацієнтам. Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає "Укрінформ".

За словами міністра, відсоток охоплення щепленнями медиків наразі набагато більший, ніж працівників інших сфер.

"Чому медиків немає (у переліку професій для обов'язкового щеплення, - ред.). Коли ми кажемо, що немає освітянина, питання в тому, що "перезакрити" його функцію у закладі освіти або функцію чиновника у міністерстві чи місцевій адміністрації може паралельно інший колега, збільшивши навантаження. Коли ми говоримо про медиків сьогодні, якщо буде у закладі невакцинованих два реаніматологи, і потрапить людина, яка потребує екстреної медичної допомоги, це може вартувати життя. Тому ми медиків зараз не включили", - сказав Ляшко.

Новини за темою: Обов'язкова вакцинація: Радуцький анонсував розширення переліку професій

Раніше повідомлялося, що Міністерство охорони здоров'я видало наказ, яким затвердило перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації. За відмову від щеплення українців відсторонять від роботи на законних підставах без збереження заробітної плати. Про те, хто підпадає під обов'язкову вакцинацію, і що ще чекає нещеплених громадян, - читайте в нашому матеріалі.