У Конгресі США запропонували виділити Україні батареї протиракетної оборони "Залізний купол", - Politico

Фото з відкритих джерел

У Конгресі включили поправку в законопроект про оборонний бюджет США на 2022 фінансовий рік

У Конгресі США пропонують відправити Україні компоненти системи протиракетної оборони "Залізний купол". Про це повідомляє видання Politico.

Зазначається, що в Конгресі США включили поправку в законопроект про оборонний бюджет США на 2022 фінансовий рік, згідно з якою Україні передадуть або продадуть нові системи протиповітряної і протиракетної оборони, включно з потенційною відправкою батареї Iron Dome ("Залізний купол").

Ця поправка вимагає від Пентагону подання в Конгрес звіту з викладенням варіантів потенційного продажу або передачі "існуючих систем" Україні, які, ймовірно, не будуть розгорнуті в США в найближчому майбутньому.

Повідомляється також, що США придбали дві батареї "Залізного купола" в 2019 році. Армія США щосили намагалася інтегрувати протиракетну оборону Iron Dome, однак вона не була розроблена для роботи в новій системі командування та управління.

Зазначається, що версія законопроекту не визначає будь-яку конкретну систему озброєнь, яку слід передати Україні, але один співробітник Конгресу сказав, що формулювання про передачу наявних систем свідчить багато про що і що дві армійські батареї "Залізний купол" є головними кандидатами, тому що в армії США мало відповідних систем, які могли б нейтралізувати загрозу, з якою стикається Україна з боку Росії.

Новини за темою: Ізраїль розгорнув "Залізний купол" по всій країні

Нагадаємо, раніше президент Сполучених Штатів Джо Байден привітав перемир’я між Ізраїлем і сектором Гази, також пообіцяв надати допомогу Газі та поповнити ракетами ізраїльський "Залізний купол".