У Генштабі ЗСУ назвали п'ять стратегічних цілей розвитку системи оборони України

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак

з відкритих джерел

Планується здійснити нарощування ракетного озброєння, переозброєння на нові та модернізовані зразки ракетно-артилерійського озброєння, забезпечення сучасними протиповітряними і протиракетними засобами тощо

Розвиток системи оборони України передбачає п'ять стратегічних цілей. Як саме мають намір посилювати оборону - в ході форуму Україна 30 в середу, 12 травня, розповів глава Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак, передає "Кореспондент".

"Одним із визначальних напрямків розвитку нашого війська є введення об'єднаного керівництва силами оборони і військового управління у Збройних силах України з дотриманням вимог демократичного цивільного контролю. В рамках першої стратегічної мети сплановано з'єднати і інтегрувати процеси організації всеохоплюючої оборони України та об'єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних силах", - сказав він.

Друга мета передбачає укомплектування ЗСУ професійним персоналом, практичне використання методу доукомплектування бойових військових частин резервістами без оголошення мобілізації, розвиток системи військової освіти і науки, охорони здоров'я та соціального захисту військовослужбовців, підвищення ролі сержантського і старшинського складу.

"Ми передбачаємо, що до 2025 року Збройні сили України будуть укомплектовані кадровими військовослужбовцями на 80-90% і військовослужбовцями, які підписали контракт на службу в резерві, 10-20%", - сказав Хомчак.

У третю стратегічну мету входить забезпечення ЗСУ, інших складових сил оборони сучасним озброєнням і військовою технікою.

Зокрема, планується здійснити нарощування ракетного озброєння, переозброєння на нові і модернізовані зразки ракетно-артилерійського озброєння, забезпечення сучасними протиповітряними і протиракетними засобами, розвиток можливостей авіації, в тому числі безпілотної, нарощування корабельного складу, переозброєння новою бронетехнікою, розробку роботизованих систем, безпілотних комплексів, а також систем управління військами та зброєю, в тому числі, на основі штучного інтелекту.

Четвертим компонентом розвитку оборони є розвиток військової інфраструктури, удосконалення об'єднаної логістики, системи медичного забезпечення та забезпечення достатніми засобами і матеріальними засобами.

А в рамках п'ятої стратегічної мети буде реалізовано досягнення інтегрованих оперативних можливостей сил оборони.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак під час форуму "Україна 30. Безпека країни" заявив, що збройні сили України готові до відсічі збройної агресії на 100%.

Також зазначимо, що, за словами Руслана Хомчака, ЗСУ знаходяться на першому місці серед Збройних сил усіх країн-претендентів з виконання завдань, необхідних для вступу в НАТО.