У Білорусі вчителя історії засудили на півтора року колонії за відео з логотипом NEXTA

З відкритих джерел

Зазначається, що у березні вчитель показав школярам відеоролик з критикою Лукашенка

У Гродненській області Білорусі 46-річного вчителя історії і суспільствознавства Андрія Петровського засудили до 1,5 років колонії за демонстрацію на уроці відео з логотипом видання NEXTA. Про це, посилаючись на інформацію правозахисного центру "Вясна", повідомляє "УНН".

Зазначається, що у березні Петровський показав школярам відеоролик "Конституція пішла в проституцію" з критикою Лукашенко, в якому містився логотип, визнаний в країні екстремістським.

За даними правозахисників, серед учнів був син місцевого чиновника, який зняв частину уроку на відео і відправив в "сімейний" чат. Незабаром вчителя звільнили, а потім порушили на нього кримінальну справу за статтею про наклеп на президента (ч. 1 ст. 367 КК РБ).

Вчителя звинувачують у тому, що він вчинив злочин, продемонструвавши відео з "свідомо неправдивою інформацією, що ганьблять" Лукашенко. Згідно з матеріалами справи, у відео також містилося висловлювання "кривавий диктатор" і "наклепницька інформація про невиконання президентських вимог".

За словами самого Петровського, претензії до нього виникали і раніше. До звільнення він єдиний в школі не вступав в офіційну профспілку, а також організував "кімнату історії, де були Олег Трусов, Зенон Позняк (білоруські опозиційні політики-націоналісти) і прапор (БЧБ)".

Нагадаємо, що ЄС, Великобританія і США запровадив санкції проти Білорусі за фальсифікацію виборів у 2020 році режимом Лукашенка і репресії проти власного народу.