Тиск на опозицію: Обшуки в офісах і вдома у однопартійців і родичів Віктора Медведчука

"Опозиційна платформа - За життя"

Тиск на опозицію триває. Прокуратура і слідчі Служби безпеки України вчергове провели обшуки в офісах і квартирах однопартійців народного депутата України, голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука. Більше того, нібито силовики прийшли шукати докази до родичів політика. Слідчі дії почали о пів на дев'яту ранку. Одним із перших про це повідомив однопартієць Медведчука, народний депутат Ренат Кузьмін.

Під виглядом обшуків прокуратура проводить своєрідні акції залякування, які, на їхню думку, мають на меті залякати і деморалізувати Віктора Медведчука і членів його сім'ї, але аж ніяк не знайти докази у справі. Фактично влада вчиняє нові злочини проти Медведчука і діє при цьому з особливим садистським задоволенням.

Таку поведінку влади Кузьмін називає злочинною. Про цілеспрямований тиск і переслідування опозиції говорить і його колега з парламентської фракції Юрій Загородній.

"Вчора перший заступник генпрокурора України сказав, що у слідчих недостатньо підстав для звинувачення Віктора Володимировича Медведчука в держзраді та фінансуванні тероризму - це те, на підставі чого РНБО приймала рішення про введення санкцій проти Медведчука, його дружини Оксани Марченко і народного депутата України від нашої політсили Тараса Козака. Ми глибоко переконані, що влада не має жодних нових доказів того, що їх апріорі не може бути, і ось вони просто нервують і пішли шляхом тиску, залякування і морально-психологічного терору", - зазначив Загородній.

"Опозиційна платформа - За життя" заявляє, що обшуки у Віктора Медведчука, матері його дружини - Оксани Марченко - і помічників народних депутатів - це свідчення того, що влада намагається сфальсифікувати докази, щоб підкоригувати їх під свої політично вмотивовані звинувачення. Опозиція вимагає негайно припинити політичні репресії та притягнути до кримінальної відповідальності замовників і виконавців протиправних дій. У заяві також наголошується, що влада прискорила спроби фальсифікації доказів через позов Віктора Медведчука до Європейського суду з прав людини, який, безсумнівно, дасть жорстку оцінку політичним переслідуванням.

Як виявилося, до початку обшуку одному зі співробітників СБУ вдалося потрапити до приміщення, яке є приймальнею народного депутата. Він намагався відкрити двері зсередини, щоб впустити слідчого.

"Ваш співробітник, який там знаходиться, вже підклав якісь фальшиві документи, ви потім їх візьмете і розповідатимете всій країні, що знайшли щось антидержавне", - сказав Юрій Загородній.

Однак офіційне рішення суду, на підставі якого правоохоронці мають намір провести обшук, дозволу на такі дії не дає. Незаконність слідчих дій відзначають не тільки народні депутати, а й юристи.

"Оскільки в постанові слідчого судді ніяк не зазначено, що обшук проводять у приміщенні, яке є приймальнею народного депутата України, слідчі надали всі документи, що підтверджують, що це приймальня народного депутата України, і, враховуючи це, слідчий прийняв рішення не проводити обшук у народного депутата Віктора Медведчука", - говорить адвокат Дмитро Лойфман.

"Вони тільки сьогодні дізналися, що СБУ у цьому приміщенні у кримінальних провадженнях вже проводила обшуки та склала протокол, що "нічого не вилучили, нічого не виявили", але це диво якесь відбувається, що нашим правоохоронним органам нічого робити, щоб в одному провадженні у тому самому приміщенні проводити обшуки кілька місяців", - зазначає адвокат Юрій Татьков.

Тиск української влади на опозицію має системний характер, на це звертали увагу іноземні політики та ЗМІ.

Так, світові медіа зробили вже понад 55 тисяч публікацій, в яких відзначають незаконність політичних репресій в Україні та спроби влади залякати лідера опозиції за допомогою підконтрольних їм груп радикалів.

Варто згадати неодноразові напади націоналістів на офіси партії "Опозиційна платформа - За життя" в Києві та Полтаві. Також без покарання залишилися і нападники на автобус із членами Громадської організації "Всеукраїнський рух з боротьби з фашизмом "Патріоти - За життя".

Тиск на Віктора Медведчука влада пояснює опублікованими в ЗМІ телефонними розмовами, на яких нібито звучить голос лідера української опозиції. Важливо підкреслити, що, на думку експертів, таку розмову міг би сфабрикувати будь-хто.

Водночас співробітників СБУ, які були відповідальні за аналіз цих розмов, нагородили державними нагородами. Експерти впевнені, що такими діями влада відволікає суспільство від нагальних проблем - нездатності вирішити конфлікт на Донбасі, зростання тарифів і цін, провалу вакцинації.