Тиск на Медведчука: Рішення ОПЗЖ звернутися до європейських політичних інституцій є правильним, - екс-міністр Суслов

Багнет

Дуже ймовірно, що ЄСПЛ ухвалить рішення на користь Медведчука, прогнозує Віктор Суслов

Рішення партії "Опозиційна платформа - За життя" звернутися до європейських політичних інституцій через тиск на голову політради партії Віктора Медведчука є правильним. Європа не обов'язково буде підтримувати опозицію в Україні, оскільки робить ставку на чинну українську владу, але сам факт обговорення цього питання - дуже важливий.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Гість студії, коментуючи ситуацію з переслідуванням опозиційних політиків, зауважив, що звернення партії "Опозиційна платформа - За життя" до європейських політичних інституцій, до Європейського парламенту з проханням розглянути факт переслідування лідера опозиції Віктора Медведчука, є правильним.

Новини за темою: Кузьмін повідомив дату апеляції на домашній арешт Медведчука

"Точно так само я вважаю розумними дії команди Медведчука, які оскаржують рішення суду першої інстанції щодо запроваджених заходів, які обмежили свободу Медведчука. Хай там як, а жодних очевидних доказів злочинної діяльності Віктора Володимировича не було вказано. І тому процес усе більше набуває політичного характеру. І я не думаю, я не впевнений, що Європа обов'язково буде підтримувати опозицію в Україні, тому що Європа робить певну ставку все ж таки на чинну українську владу, бо мова про геополітичний вплив. Перш за все, через ЄС проводиться тут політика США. Але сам факт обговорення, коли вони самі для себе зрозуміють, що відбувається, буде дуже важливий", - сказав Віктор Суслов.

Новини за темою: Понад 27 тисяч світових ЗМІ опублікували матеріали про політичне переслідування Віктора Медведчука і закриття "112 Україна", NewsOne і ZiK

Гість студії продовжив: "Але я думаю, що як досвідчений юрист Медведчук і його команда розуміють, що їм потрібно дійти до Європейського суду з прав, і там суд, який повинен буде розглядати всі аргументи по суті, він, дуже ймовірно, ухвалить рішення на користь Медведчука і встановить факт політичного переслідування тут".

Нагадаємо, 13 травня відбулося засідання Печерського райсуду, який розглядав справу голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. Суд обрав опозиційному політику запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його команда працюватимуть над тим, щоб усі докази проти нього, які отримуватиме слідство, були здобуті відповідно до норм Кримінально-процесуального кодексу. Про це політик заявив після засідання суду.

Партія "Опозиційна платформа - За життя" заявила, що організоване владою цькування Віктора Медведчука - це явний показник  того, що Україна прямує до диктатури.