Туреччина розпочинає виведення своїх військ з Афганістану

Фото з відкритих джерел

Таліби заявили, що турецькі сили повинні покинути Афганістан до кінця серпня

Провівши оцінку ситуації в Афганістані, влада Туреччини оголосила про початок виведення турецького контингенту з країни. Про це, посилаючись на видання Sabah, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Евакуація підрозділів збройних сил Туреччини з Афганістану починається після оцінки умов, що склалися. Турецькі збройні сили повертаються на батьківщину з гордістю за виконаний обов'язок", - наводить видання цитату з заяви Міноборони Туреччини.

Видання зазначає, що раніше в середу турецькі представники в Афганістані повідомили, що таліби звернулись до них за сприянням і технічною допомогою в управлінні міжнародним аеропортом у Кабулі. Однак таліби зумовили запит тим, що і турецькі сили повинні покинути Афганістан у домовлені терміни, тобто до кінця серпня.

Нагадаємо, 15 серпня радикальний ісламістський рух "Талібан" захопив столицю Афганістану - Кабул. Уряд Афганістану погодився передати владу мирним шляхом. У той же час жителі Кабула почали масово залишати місто.

Пізніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що військова кампанія західної коаліції в Афганістані провалилася, а спроба побудувати країну з демократичним ладом не була успішною.