ТСК у справі "вагнерівців" хоче заслухати журналіста Бутусова

Журналіст Юрій Бутусов Цензор.нет

Він опублікував інформацію про заслуховування екс-начальника ГУР Міноборони

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо справи ПВК "Вагнера" Мар'яна Безугла викликає на заслуховування журналіста Юрія Бутусова. Про це вона повідомила в Фейсбуці.

Бутусов у Фейсбуці оприлюднив нібито зміст свідчень екс-начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби, якого напередодні заслухала ТСК у режимному приміщенні.

Згідно з даними джерел журналіста, на допиті Бурба підтвердив усі обставини підготовки і провалу спецоперації, і "навів багато нових деталей і фактів, які підтверджують зраду і витік інформації в КДБ Білорусі з Офісу президента України".

За словами Бутусова, Бурба розповів, що план спецоперації із захоплення російських найманців був підписаний міністром оборони Андрієм Тараном, і був детально узгоджений. Проте провал спецоперації нібито стався після наради в кабінеті президента Володимира Зеленського. Наказ про перенесення спецоперації дав глава Офісу президента Андрій Єрмак. Своєю чергою, Бурба попереджував, що внаслідок цього може статися провал, і треба діяти швидко.

Новини за темою: В організації операції із затримання "вагнерівців" Україні допомагали Сполучені Штати, - ЗМІ

Журналіст пише, що після затримання "вагенрівців" у Мінську й звернення Росії щодо повернення бойовиків до Москви Бурба просив Зеленського провести розслідування можливої ​​зради. Замість цього тодішнього начальника ГУР звільнили указом президента.

 

Крім того, Бурба нібито підтвердив на ТСК, що спецоперація проводилася спільно зі спецслужбами НАТО.

Водночас голова ТСК Мар'яна Безугла заявила, що поширена Бутусовим інформація щодо свідчень Бурби "не відповідає дійсності". "Викликаю Юрія Бутусова на заслуховування. Час і місце буде повідомлено. Настав час відповідальності за сказане, зроблене і зламане", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У ТСК по "вагнерівцях" спростовують участь інших країн у підготовці затримання бойовиків

Нагадаємо, минулого тижня Василь Бурба прибув на засідання ТСК, проте виявилося, що відсутній кворум. При цьому на початку засідання він був. У понеділок, 20 вересня, ТСК заслухала Бурбу, проте через деякий час Мар'яна Безугла оголосила безстрокову перерву.