"Це не карнавал": Президент звернувся до українців із нагоди Дня перемоги над нацизмом

Володимир Зеленський Скріншот із відео

Очільник держави заявив, що перемога - це вистражданий скарб

Президент України Володимир Зеленський звернувся до громадян із нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Про це повідомила прес-служба Офісу президента в Telegram.

Зеленський зазначив, що перемога над нацистами - це вдячність, пам'ять і причетність до великої справи для людства. 

"Що для нас перемога над нацизмом? Це вдячність. Яка не має меж, строків давності чи географічного поділу ... Це пам'ять. Про її страшну ціну. Про те, що в Другій світовій загинуло понад вісім мільйонів українців. Що додому не повернувся кожен п'ятий українець. Що загалом війна забрала понад 50 мільйонів людських життів", - сказав очільник держави.

Новини за темою: Зеленський у День перемоги над нацизмом поклав квіти в Парку Слави

За словами президента, через це слово "перемога" необхідно сприймати без ейфорії та "запаморочень". "Переможців прикрашає скромність. Всі, кому пощастило спілкуватися з ветеранами Другої світової, знають, як вони завжди говорили про війну. Скромно, без надриву, хвальби, марнославства, пафосу й без жодної краплі романтизму".

Зеленський додав, що романтика на війні буває тільки в кіно. "Для нас перемога над нацизмом  - це вистражданий скарб, а не черговий привід поїхати на шашлики. Це не наліпки на авто, а квіти на могилу предкам. Це не карнавал, не костюмована вечірка і точно не фотосесії політиків у формі армії, до якої вони не мали відношення, з кулеметом, який вони не вміють тримати в руках", - зазначив він.

Також очільник держави наголосив, що наша країна нікому не дозволить мінімізувати внесок у перемогу українців, які спільно з десятками інших народів не дали панувати нацистам. "30 квітня 1945 року Прапор Перемоги над Рейхстагом встановлював українець Олексій Берест... Виходець із родини українських лемків Майкл Стренк встановлював прапор США на Іодзімі... 2 вересня 1945 року Акт про беззастережну капітуляцію Японії приймав українець, генерал-лейтенант Кузьма Дерев'янко", - висловився президент.

Водночас Зеленський зауважив, що раніше батьки розповідали про війну синам, але з 2014 року це перевернулось і тепер сини розповідають про війну батькам. Проте подвиги предків дають силу новому поколінню українських військових. "Саме вони дають надію на те, що обов'язково настане день, коли можна буде пройтись недільним Донецьком, Луганськом та Ялтою", - розповів президент.

Новини за темою: Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня пам'яті та примирення

Раніше повідомлялося, що з кожним роком День Перемоги віддаляється і все менше сучасників Другої світової війни залишається на світі. При цьому більш спотвореними стають деякі факти та свідчення. Про історію і суть свята читайте в нашому матеріалі.