The National Interest: Зеленський, переслідуючи Медведчука, займається популізмом з розрахунком на наступні президентські вибори

Володимир Зеленський Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський, стрімко втрачаючи свій рейтинг, взяв на озброєння улюблений інструмент політиків минулого - популізм. Саме тому він почав активну кампанію з дискредитації своїх політичних опонентів, зокрема голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, пише американське видання The National Interest.

"Враховуючи те, що 42% українців були розчаровані діями Володимира Зеленського минулого року і 57% вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, не дивно, що президент України вдається до популізму. Тільки 20% вважали, що президент Зеленський кращий за свого попередника Петра Порошенка, 30% - що він як президент гірший, а 41% дотримувалися думки, що між ними немає жодної різниці... З розрахунком на наступні вибори Зеленський почав "кампанію з деолігархізації", взявши на приціл "Опозиційну платформу - За життя"(ОПЗЖ), яку він вважає головним конкурентом своєї партії "Слуга народу", і Віктора Медведчука", - пише видання.

Видання зазначає, що українці скептично ставляться до ініціативи президента, оскільки санкції та репресії торкнулися тільки опозиції, а не його близького оточення, в яке входить олігарх Ігор Коломойський. Більш того, саме йому, впевнені журналісти, вигідно все те, що відбувається в країні.

"Деолігархізація" вигідна олігарху Ігорю Коломойському, який зіграв важливу роль у приході Зеленського до влади в 2019 році і залишається недоторканним. Олігархи, близькі до Тимошенко, також були недоторканними під час її популістської "деолігархізації". За два роки свого перебування у владі Зеленський жодного разу не піддавав Коломойського критиці, хоча олігарх виступає проти всіх його реформ. Коломойський контролює чверть парламентської фракції "Слуга народу" Зеленського, яка заблокувала реформи уряду. Коломойський безпосередньо втручається в українську політику через свою політичну партію "За майбутнє", яка на місцевих виборах минулого року посіла 4-те місце, набравши 12% голосів... Якщо президент Зеленський хоче, щоб українці і Вашингтон поставилися до його плану "деолігархізації" серйозно, а не як до чергового раунду передвиборчого популізму, він повинен наслідувати приклад США, ввівши у своїй країні санкції проти Коломойського. Поки Коломойський залишається недоторканним в Україні, "деолігархізацію" сприйматиуть не інакше, як популізм", - резюмують автори публікації.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, щодо телеканалів застосовано санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб. Серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 37 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.