Теліженко: Заява моніторингової місії ООН з прав людини про необхідність відновити мовлення трьох телеканалів - це вирок Зеленському

Перший Незалежний

Заява моніторингової місії ООН з прав людини про необхідність відновити мовлення трьох телеканалів - "112 Україна", NewsOne і ZIK - це вирок президенту України Володимиру Зеленському від Організації об'єднаних націй. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив український дипломат Андрій Теліженко. 

"ООН - це незаполітизований орган. Це дійсно є міжнародний і незалежний орган. Він  аналізує ситуацію. Він бере до купи всю інформацію з усіх джерел - і державних, і недержавних. А також із ряду посольств.  І потім видають той результат, який ми сьогодні бачимо – вирок Зеленському від ООН. Це дуже серйозна справа. І я можу сказати, що вона буде дуже серйозно сприйнята на міжнародній арені. Оскільки вона розсилається всім керівникам, всім президентам, всім прем’єр-міністрам і тому подібне. Це читають всі, що у України є проблеми зі свободою слова, що в Україні сьогодні закрили три телеканали. Якщо вони це не почули через свої канали, то вони почули це від Об’єднанних Націй", - заявив експерт. 

На думку дипломата, у вересні під час чергової сесії Генеральної Асамблеї ООН буде піднято питання законності дій президента України Володимира Зеленського.

"Якраз питання буде задано Зеленському: "А що ти робиш в Україні? І що в тебе відбувається зі свободою слова по ЗМІ? А що відбувається у тебе із закриттям лідера опозиції? Які у тебе є докази? І якщо у тебе є докази, то обґрунтуй їх, чи подай їх, бо інакше це все буде замилювання очей", - уточнив Теліженко. 

Варто відзначити, що 27 серпня моніторингова місія ООН з прав людини заявила, що рішення закрити телеканали "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам. 

30 серпня журналісти незаконно закритих телеканалів, 112 Україна, NewsOne, ZiK, а також" Першого Незалежного", представники "Страна.иа" і Sharij.net передали лист про незаконні дії української влади щодо представників ЗМІ в посольство США, і диппредставництво прийняло його.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 серпня були введені санкції проти головного редактора інтернет-видання "Страна.юа" Ігоря Гужви, компаній-видавців "Страни.юа", блогера і журналіста Анатолія Шарія, його дружини Ольги. В результаті були заблоковані видання "Страна.юa" і "Шарій.net". Під загрозою закриття також канал "Наш".

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZІК.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.