Тедеєв: Медведчук у своїй статті підняв актуальне питання національної дискримінації в Україні

PNK

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народний депутат Віктор Медведчук у своїй статті "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" підняв актуальне питання національної дискримінації в Україні. Про це заявив прокурор Київської обласної прокуратури в період до 2020 року Казбек Тедєєв в ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Медведчук має рацію, це констатація факту, що Україна багатонаціональна країна, де дуже багато національностей – не тільки титульні українці, а є росіяни, угорці, татари, грузини, осетини, дагестанці, вірмени – тобто дуже багато національностей. Тому, я думаю, що треба поважати культуру кожного, кожної національності, які проживають в Україні", - сказав він.

Тедеєв також підкреслив, що під час роботи в Кримській прокуратурі всі між собою спілкувалися російською мовою, але під час офіційних судових засідань – виключно державною, українською.

"Але я можу вам сказати одну річ – коли я працював у Криму, ми всі розмовляли між собою в прокуратурі, судах російською мовою. Але на судових засіданнях ми використовували тільки державну, українську мову... ось цей процес, коли намагаються роз'єднати народ, коли в магазині вона говорила російською, кидання дріб'язку і т. д., і т. п. – це, дійсно, роз'єднує і озлоблює народ. Роблять таке вкидання, де намагаються показати, що більше проблем в державі немає, ось проблема тільки в тому, що одна продавщиця, бідна жінка-переселенка з Луганська або Донецька, вона відповіла покупниці російською мовою і їй відразу "їдьте, чемодан, Ростов" – це неправильно. Те, що сказав Медведчук, я повністю підтримую, в плані того, що дійсно Україна дуже багатонаціональна країна", – підкреслив Тедєєв.

Раніше в інтерв'ю телеканалу "Перший Незалежний" Медведчук зазначив, що навіть президент Володимир Зеленський визнав, що громадяни України - це громадяни всіх національностей, які мають право на свободу віросповідання, на свободу вираження своїх думок російською мовою та мовами інших національних меншин, а не та дискримінація, яка сьогодні влаштована в країні.

Нагадаємо, 23 серпня на сайті "Опозиційної платформи - За життя" вийшла стаття "Якою може бути Україна? Якою бути Україні?" авторства голови політради партії, народного депутата Віктора Медведчука. У ній він серед іншого пише, що президент Російської Федерації Володимир Путін говорить про один народ, об'єднуючи російський і український народ, а президент України Володимир Зеленський пропонує російським і російськомовним або асимілюватися, або емігрувати в Росію. При тому, що Путін і Зеленський говорять абсолютно про різне, вони запускають єдиний процес - Зеленський виганяє, а Путін запрошує українських громадян.