Таліби мають намір виступити на Генасамблеї ООН

Reuters

Місія представника минулого уряду при ООН Гулама Ісакзайя завершена, і він не може представляти країну

"Талібан" попросив дозволу виступити перед світовими лідерами Організації Об'єднаних Націй в Нью-Йорку цього тижня і призначив свого представника з Дохи Сухейла Шахіна послом Афганістану в ООН. Про це повідомляє Reuters з посиланням на відповідний лист міністра закордонних справ Афганістану Аміра Хан Моттакі до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, передає "Кореспондент.нет".

У листі талібів говориться, що місія представника минулого уряду при ООН Гулама Ісакзайя завершена і він нібито не може представляти країну.

Як пояснив представник генсека Фархан Хак, ситуація, що склалася, "може призвести до протиріччя".

Він же уточнив, що лист передано мандатній комісії, однак вона навряд чи збереться до понеділка, 27 вересня. Саме в цей день завершується сесія Генасамблеї.

Варто зазначити, цього тижня на Генасамблеї ООН проходять виступи лідерів країн світу. Частина тих, хто виступає, перебувають у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, частина - просто направляють в ООН відеозвернення.

Новини за темою: Генасамблея ООН: Глави МЗС Франції та Росії обговорять Україну, Іран та Афганістан

Нагадаємо, ООН вирішила продовжити свою місію в Афганістані ще на шість місяців. Місія ООН зі сприяння Афганістану була створена 28 березня 2002 року на прохання правління Афганістану. Її головною метою є створення стійкого миру, розвитку, а також координація дій і співпраця з урядом країни.