Тайвань заявив про необхідність підготовки до можливого збройного конфлікту з Китаєм

Фото з відкритих джерел

Глава МЗС Тайваню підкреслив, що острів виступає за стабільне і мирне співіснування з Китаєм, до чого закликає і Пекін

Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф У вважає, що країні необхідно готуватися до можливого збройного конфлікту з Китаєм. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу CNN, повідомляє "УНН".

"Як відповідальні за прийняття рішень на Тайвані, ми не можемо ризикувати, ми повинні бути готовими. Коли китайський уряд заявляє, що вони не відмовляться від застосування сили і вони проводять військові навчання навколо Тайваню, нам краще виходити з того, що це реально", - заявив Джозеф У.

За його словами, Тайвань не може піти на об’єднання з Китаєм, як до того закликає китайське керівництво, і приклад Гонконгу не заохочує жителів острова до такого зближення. Він, зокрема, згадав закриття гонконзької опозиційної газети "Пінг жибао", яка, за його словами, була "символом незалежної журналістики".

"Якщо ви подивитеся на ситуацію у Гонконзі, то це сучасна трагедія", - сказав він.

Глава МЗС Тайваню підкреслив, що його держава виступає за стабільне і мирне співіснування з Китаєм, до чого закликає і Пекін.

"Думаю, що підтримка мирних і цивілізованих відносин між двома сторонами, так само як і здійснення діалогу, є спільною відповідальністю Тайваню та Китаю. Люди на Тайвані хочуть миру, чого бажає і уряд Тайваню", - підсумував Джозеф У.

Нагадаємо, з 19 травня 2021 року Тайвань закрив кордони для іноземців у зв'язку зі зростанням захворюваності на COVID-19 у світі і з метою підтримки внутрішньої безпеки.