Таджикистан мобілізував 20 тисяч військовослужбовців через талібів на кордоні з Афганістаном

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон. Фото: dt.ua

Нагадаємо, вчора понад 300 афганських військових перейшли на територію Таджикистану через наступ талібів

Сьогодні, 5 липня, президент Таджикистану Емомалі Рахмон оголосив мобілізацію 20 тисяч військовослужбовців. Ці заходи пов'язані з тим, що бойовики "Талібану" витісняють афганських військових і беруть під контроль ділянки кордону з Таджикистаном. Про це повідомляє видання "Азія плюс".

Зазначається, що Емомалі Рахмон провів екстрену нараду Ради безпеки, на якій розглянули питання безпеки в прикордонних районах і посилення охорони державного кордону.

"Беручи до уваги загострення ситуації в регіонах на кордоні Афганістану і Таджикистану, глава держави Емомалі Рахмон доручив вжити конкретних заходів щодо забезпечення безпеки держави і нації на кордоні Таджикистану і Афганістану", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, президент доручив направити додаткові війська на кордон з Афганістаном і мобілізувати 20 тисяч військовослужбовців, які знаходяться в резерві.

Нагадаємо, вчора, 4 липня, понад 300 афганських військових перейшли з провінції Бадахшан на територію Таджикистану через захоплення талібами нових територій на півночі Афганістан. Це вже третій такий випадок за останні два тижні.