Сухачов: Закриваючи телеканали та інтернет-ресурси, неможливо поліпшити життя українців

112ua.tv

Закриваючи телевізійні канали та інтернет-ресурси, неможливо поліпшити життя українців. Про це заявив ведучий телеканалу ZIK Ростислав Сухачов у прямому ефірі телеканалу "Перший Незалежний".

"Закриваючи телевізійні канали та інтернет-ресурси, неможливо поліпшити життя українців. Воно поліпшується іншими шляхами: це підняття рівня життя, це розвиток економіки і соціальний розвиток. На жаль, сучасна влада вважає, що закривши чотири канали, "Страну.uа", "Шарій.net", вони отримають якийсь успіх. Для мене це помилкова думка, і мені дуже шкода, що мені постійно доводиться воювати в Україні за свободу слова", - заявив Сухачов.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 70 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

20 серпня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти головного редактора "Страны" Ігоря Гужви. Також РНБО ввела санкції проти Анатолія та Ольги Шарій. 

Напередодні Нацрада заявила, що подасть позов про анулювання ліцензії каналу НАШ. Причина - виступ в його ефірі лідера забороненої в Україні Комуністичної партії Петра Симоненка, який нібито говорив фрази, що розпалюють ворожнечу.

Нагадаємо, 23 серпня сотні журналістів незаконно закритих каналів провели мітинг з вимогою про захист свободи слова в Україні. Журналісти планували провести мітинг під будівлею Національної опери, де зібралися учасники "Кримської платформи". Влада нацькувала на журналістів поліцію і Нацгвардію.