Столтенберг: НАТО підтвердить підтримку України та Грузії на наступному саміті

Наступний саміт країн-членів Альянсу має відбутись у 2022 році в Мадриді

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: nato.int

 
На наступному саміті НАТО, який має відбутися у 2022 році у Мадриді, лідери країн-учасниць Альянсу висловлять подальшу підтримку найближчим партнерам, якими є Україна й Грузія, але про більш конкретні параметри такого обговорення можна буде говорити ближче до дати саміту. Про це на прес-конференції в Брюсселі за підсумками зустрічі з національними радниками з безпеки заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє Укрінформ.
 
"Зараз дещо зарано виносити судження, якого роду рішення лідери НАТО будуть приймати на саміті наступного року. Але я абсолютно впевнений, що союзники продовжать дотримуватися того, про що заявляли раніше, - що ми повністю підтримуємо територіальну цілісність та суверенітет наших близьких партнерів – Грузії й України. Ми також дотримуємося наших рішень, коли йдеться про їхнє прагнення приєднатися до НАТО, і ми будемо продовжувати надавати їм практичну та політичну підтримку, щоб вони могли продовжувати рух до подальшої євроатлантичної інтеграції", - сказав генеральний секретар НАТО.

Новини за темою: Столтенберг вимагає від України "більшого" для вступу до НАТО

Він привітав той факт, що союзники по НАТО, як в рамках Альянсу, так і на двосторонній основі, надають підтримку та допомогу Україні та Грузії.

"Я зустрівся з президентом України кілька тижнів тому в Нью-Йорку. Ми продовжуємо зміцнювати наше співробітництво й партнерство з Україною і Грузією, і це буде питання, яке ми будемо розглядати під час підготовки до саміту наступного року в Мадриді", - додав Столтенберг.

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Україна та Грузія стануть членами Північноатлантичного альянсу. Однак, за його словами, це відбудеться не найближчим часом.