Столтенберг: На кордоні з Україною більше російських військ, ніж від початку ескалації

Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото з відкритих джерел

НАТО буде пильно стежити за розвитком ситуації поблизу українського кордону

На окупованих територіях поблизу лінії розмежування з Україною розміщено більше російських військ, ніж від початку ескалації. Про це заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, повідомляє "Інтерфакс".

У зв'язку з цим НАТО буде пильно слідкувати за розвитком ситуації поблизу українських кордонів. 

"Ми бачили незначне зменшення скупчення російських підрозділів, але десятки тисяч залишаються. Ми також бачимо, що Росія залишила багато зброї, заздалегідь розташованого обладнання. Вони також запровадили обмеження в Чорному морі, включаючи обмежене заходження в Азовське море через Керченську протоку. Тому НАТО має залишатися пильним і прискіпливо відстежувати розвиток ситуації. Є значна російська присутність, є більше російських підрозділів в Україні і навколо неї, ніж до недавнього збільшення напруги", - сказав Столтенберг.

Новини за темою: На саміті G7 підтримали Україну та пообіцяли стежити за агресією РФ

Він додав, що питання російської агресії буде предметом обговорення на засіданні міністрів оборони країн-членів ЄС. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що зменшення кількості російських військових уздовж кордонів і на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу відбувається повільно, тому загроза ескалації з боку РФ існує. За словами президента, 75 тисяч російських військових залишаються на окупованих територіях і біля кордону.