Стефанчук направив до Венеціанської комісії законопроект про місцевий референдум

Руслан Стефанчук. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Законопроект про місцевий референдум було зареєстровано у Раді 19 травня

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук направив законопроект №5512 "Про місцевий референдум" на розгляд до Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія). Про це Стефанчук написав на своїй сторінці у Facebook.

"Враховуючи визнаний у європейському середовищі авторитет Венеціанської комісії, розраховую на отримання об'єктивного експертного висновку щодо законопроекту "Про місцевий референдум". Вкрай важливо, щоб документ став взірцевим законом і дійсно ефективним механізмом реалізації прямої демократії на місцевому рівні", - написав Стефанчук.

Новини за темою: Голова Венеціанської комісії попросив у Зеленського текст закону про олігархів

Законопроект №5512 про місцевий референдум 19 травня зареєструвала у Верховній Раді група народних депутатів, після чого було організовано його публічне обговорення. Серед авторів законопроекту - Стефанчук, який тоді обіймав посаду першого віце-спікера Верховної Ради, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, його перший заступник Олександр Корнієнко та заступниця Євгенія Кравчук.

Нагадаємо, нещодавно народні депутати України проголосували за законопроект №5599 про олігархів. Відповідний документ підтримали 279 нардепів. Законопроект передбачає створення спеціального реєстру олігархів. Також повідомлялося, що законопроект №5599 про олігархів розгляне Венеціанська комісія. Відповідний висновок запросив тодішній голова Верховної Ради Дмитро Разумков.