Ставнійчук про продовження домашнього арешту Медведчуку: Органи слідства зловживають своїми процесуальними можливостями

Віктор Медведчук Фото з відкритих джерел

У справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука органи слідства зловживають своїми процесуальними можливостями. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявила заслужений юрист України, член Венеціанської комісії в 2009-2013 рр. Марина Ставнійчук.

"Я вважаю, що органи слідства зловживають своїми процесуальними можливостями. І це абсолютно очевидно. Це було очевидно тоді, коли вирішували питання про обрання запобіжного заходу, особливо коли розглядалися апеляційні скарги, коли вдруге продовжували запобіжний захід. Триває абсолютне зловживання правами. Рано чи пізно ті люди, які зловживають процесуальними правами, будуть притягнуті до відповідальності. Це вже потрібно робити, інакше ці люди, які сьогодні є співробітниками прокуратури, співробітниками органів дізнання, - вони вважають, що закону для них не існує", - зазначила Ставнійчук.

Раніше нардеп від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін повідомив, що Медведчуку вручено нове клопотання про продовження терміну домашнього арешту ще на 2 місяці. 

Нагадаємо, 20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб-серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктору Медведчуку до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади-відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією викриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

20 серпня прокурори ОГП оголосили Віктору Медведчуку про завершення розслідування його справа, при тому, що у справі не виконано більшість із запланованих самими прокурорами слідчих дій, а терміни слідства, встановлені судом, закінчуються тільки в середині листопада. Раніше прокурори задовольнили клопотання адвокатів про допит понад 100 свідків захисту як в Україні, так і за її межами, про отримання міжнародно-правової допомоги, і все це прокурори зобов'язані були зробити до середини листопада, а аж ніяк не до 19 серпня. Замість цього вчора Медведчуку пред'явили нову підозру, повністю відтворює текст старого.

В ОПЗЖ такі дії прокуратури назвали злочинними діями влади, спрямованими на фальсифікацію кримінальної справи Медведчука, що є найкращим доказом політичного замовлення Зеленського.