США розглянуть запит України про надання озброєння, - Блінкен

Ентоні Блінкен. Фото: novostimira.net

Питання безпеки України перебуває у фокусі західного політикуму

США розглянуть запит України про надання озброєння. Про це в четвер, 6 травня, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Звичайно, ми розглянемо будь-який запит. Тут ключовим партнером України є Пентагон. Зараз ми думаємо над тим, яка додаткова допомога, крім тієї дуже значної допомоги, яку ми вже надали, зокрема оснащення, була б корисною для України саме зараз. Це питання на стадії активного розгляду", - зазначив Блінкен.

На запитання, що США готові зробити, якщо Росія наважиться на відкрите вторгнення на територію України, державний секретар США відповів: "Найголовніше, що можна зробити (і ми робимо) - це переконатися, що цього не станеться, що Росія не прийме це дуже невдале рішення - зробити новий акт агресії або іншу необдуману дію щодо України. Саме тому ми висловилися дуже чітко, коли побачили цю концентрацію сил, саме тому ми тісно співпрацюємо з усіма нашими головними партнерами у світі, зокрема НАТО та ЄС", - сказав Блінкен.

За його словами, питання безпеки України перебуває у фокусі західного політикуму.

"Ми дали Москві чітко зрозуміти, що ми стежимо за ситуацією дуже уважно і, якщо Росія вчинить якісь дії, це матиме наслідки", - зазначив держсекретар США.

Також він підкреслив, що Вашингтон тісно співпрацює з партнерами в Україні, щоб упевнитися, що вони мають все необхідне для того, щоб захистити країну.

Нагадаємо, діалог між Україною та США сьогодні перебуває на дуже високому рівні, він є змістовним і надзвичайно конструктивним. Про це заявив голова Офісу президента України Андрій Єрмак, підбиваючи підсумки зустрічі президента Володимира Зеленського з державним секретарем Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкеном у Києві.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен пообіцяв проаналізувати можливість відновлення посади спеціального представника США у справах України.

Своєю чергою, Ентоні Блінкен підсумував свій візит до Києва, назвавши його "продуктивним"