США повністю підтримали отримання Україною ПДЧ, - Єрмак

Про це стало відомо під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак Фото з відкритих джерел

Американська сторона повністю підтримала отримання Україною Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Про це стало відомо під час зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена і президента України Володимира Зеленського, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми отримали сьогодні чергове підтвердження про повну підтримку можливого отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО. Варто відзначити, що в Північноатлантичному альянсі багато учасників крім США, тому робота триває. США наш стратегічний партнер і повністю підтримують наш вступ до НАТО", - сказав Єрмак за підсумками спільного брифінгу держсекретаря США і президента України.

Новини за темою: Зеленський та Блінкен провели зустріч: Про що говорили

У той же час, за словами керівника Офісу президента, підтвердження участі Зеленського в саміті НАТО в Брюсселі 14 червня поки немає.

"В даний час відсутні будь-які підтвердження участі президента України в саміті НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі, в рамках якого заплановано обговорення отримання Україною Плану дій щодо вступу до Північноатлантичного альянсу", - додав він.

Крім того, на зустрічі Блінкен і Зеленський детально обговорили питання будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря, розповів Єрмак.

"Є конкретика. Вона полягає в повній підтримці з боку США українських інтересів щодо "Північного потоку-2". США виступають категорично проти його будівництва", - повідомив він.

Новини за темою: У Києві держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з депутатами та очільником МЗС: Про що говорили

Керівник Офісу президента також додав, що українська та американська сторони обговорили на зустрічі питання зміцнення взаємодії у Чорному морі.

"Це питання обговорювалося і обговорюється. Ми розглядаємо різні форми нашої кооперації, у тому числі геополітичні та військові. Більш конкретні подробиці можуть стати відомими громадськості, сподіваюся, вже незабаром", - підсумував Єрмак.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що США можуть допомогти Україні з військовим обладнанням та вступом до НАТО.