США підтримують членство України в НАТО, - Блінкен

Ентоні Блінкен Reuters

Держсекретар зауважив, що США співпрацюють з Україною практично на щоденній основі

Сполучені Штати підтримують членство України в НАТО, й Київ має усі інструменти для потенційного приєднання. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час слухань у Комітеті із закордонних справ Сенату.

"Ми підтримуємо членство України в НАТО. І на сьогодні в неї є всі необхідні інструменти для подальшого просування в цьому напрямку. Відколи створено план дій щодо членства в НАТО, було розроблено низку інших дуже важливих інструментів, покликаних допомогти країнам підготуватися до можливого членства, включаючи щорічну програму, від якої, за нашою оцінкою, Україна тільки виграє", - сказав Блінкен.

Держсекретар зауважив, що США співпрацюють з Україною практично на щоденній основі. Водночас він підкреслив, що для надання ПДЧ потрібен повний консенсус із іншими членами НАТО.

"Гадаю, зараз деякі країни підтримують це меншою мірою, ніж інші, але незалежно від плану, в України є інструменти, необхідні для просування вперед, щоби бути готовою до членства в майбутньому", - додав Блінкен.

Наостанок Блінкен наголосив на важливості формування в Україні ефективної системи боротьби з корупцією.

Новини за темою: Україна хотіла б вже у грудні отримати ПДЧ щодо членства в НАТО, - Стефанішина

Нагадаємо, раніше заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив, що наразі у НАТО не має консенсусу стосовно надання Україні та Грузії плану дій щодо членства в Альянсі.