Сполучені Штати запросили Україну на онлайн-саміт за демократію

Натомість туди не запросили РФ, Китай і Туреччину

Міноборони

Держдепартамент США оприлюднив список запрошених країн на віртуальний саміт за демократію президента Джо Байдена наступного місяця. У списку є Україна. Повний список оприлюднено на офіційному сайті Держдепу.

"Саміт надасть лідерам платформу для оголошення як індивідуальних, так і колективних зобов'язань, реформ та ініціатив щодо захисту демократії і прав людини в країні та за кордоном", - повідомляє Держдепартамент.

Так, список делегацій складається зі 110 країн. Зокрема, у саміті візьмуть участь держави-члени Європейського Союзу, Індія, Південно-Афіканська Республіка, Філіппіни, Грузія, Литва, Латвія тощо.

Натомість не запросили РФ, Китай і Туреччину.

Новини за темою: На саміті в Глазго уклали угоду про скорочення використання вугілля

Очікується, що саміт буде зосереджено на трьох основних темах: захист від авторитаризму, протидія корупції та боротьба з нею, сприяння повазі прав людини.

Президент США Джо Байден, окрім лідерів країн, також запросив представників громадянського суспільства та приватного сектору на низку заходів, зосереджених на "розробці конкретних зобов’язань і результатів саміту".

Захід планується провести 9-10 грудня. Обговорення буде продовжено за рік - в рамках наступного саміту, на якому лідери зустрінуться вже не у віртуальному режимі, а особисто.

Нагадаємо, в Україну прибуло судно Ocean Grand, яким зі США доставили два патрульні катери типу Island.