Соціологи: До Верховної Ради проходять 4 партії, у лідерах - "Слуга народу" й "Опозиційна платформа - За життя"

Верховна Рада Фото з відкритих джерел

Якби вибори до Верховної Ради пройшли найближчої неділі, то найбільшу підтримку виборців отримали б партії "Слуга народу" (22,1%) і "Опозиційна платформа – За життя" (19,2%). Також до наступного складу українського парламенту потрапили б "Європейська солідарність" (17,2%) і ВО "Батьківщина" (10,3%). Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" в період з 18 по 22 червня 2021 року на замовлення американської компанії WEST MARKET INDUSTRIAL LLC (США).

Решта партій, за результатами соцопитування, не подолали би п'ятивідсотковий бар'єр.

фото з відкритих джерел

Також напередодні Дня Конституції, який відзначається 28 червня, соціологи поставили низку запитань, пов'язаних зі ставленням української аудиторії до незалежності України, дотримання Конституції і верховенства права в країні.

Так, варто відзначити, що 56,2% опитаних вважають, що Україна не є незалежною державою. Протилежної думки дотримуються тільки 28,1%.

Також 45% респондентів заявили, що президент України Володимир Зеленський є повністю залежним у своїх рішеннях і діях і на нього впливають інші країни і міжнародні організації. 34,7% опитаних упевнені, що глава держави - частково залежний. Тільки 1,6% українців уважають, що Зеленський повністю незалежний.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Крім того, 51,7% опитаних зазначили, що РНБО порушує Конституцію України, закриваючи опозиційні телеканали без рішення суду, вводячи санкції проти опозиційних політиків, позасудово втручаючись у роботу бізнесу.

Фото з відкритих джерел

Також 53% респондентів упевнені, що українська влада порушила Конституцію України, прийнявши закон про продаж землі.

Фото з відкритих джерел

Відповідаючи на запитання щодо переслідування владою лідера опозиції Віктора Медведчука, 58,5% опитаних заявили, що уважно стежать за розвитком ситуації навколо справи Віктора Медведчука протягом кількох останніх тижнів.

32,6% упевнені, що рішення суду щодо опозиціонера несправедливе, запобіжний захід важчий, ніж ступінь звинувачення. А 31,2% вважають, що Медведчука повинні були відпустити в залі суду. При цьому 52,8% респондентів упевнені, що судовий процес буде затягнутим, без реального рішення, і 31,7% вважають, що суд закінчиться виправдувальним вироком.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

55,6% українців упевнені, що Медведчук невинуватий і повинен бути виправданий і відновлений у всіх правах. А вручення підозри і обрання запобіжного заходу для Віктора Медведчука – це спроба влади відвернути увагу від реальних проблем, упевнені 62,8% опитаних.

При цьому 65,8% респондентів уважають, що всі ці події призведуть до збільшення рейтингу Віктора Медведчука і "Опозиційної платформи – За життя".

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

Соціологічне опитування проведено ГО "Інститут соціології громадянського суспільства" в період з 18 по 22 червня 2021 року на замовлення американської компанії WEST MARKET INDUSTRIAL LLC (США).

Опитано 3000 респондентів методом CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Аудиторія - населення віком від 18 років у всіх областях України, крім тимчасово неконтрольованих територій Донецької та Луганської областей і Криму. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,8%.