Сотні авторитетних міжнародних ЗМІ різко розкритикували Зеленського за черговий акт репресій проти лідера української опозиції Віктора Медведчука

Перший Незалежний

Сотні авторитетних міжнародних ЗМІ різко розкритикували президента України Володимира Зеленського за черговий акт репресій проти голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука

Так, наприклад, Reuters, Bloomberg і France Presse, а також численні ЗМІ Швейцарії, Канади, США, Німеччини, Іспанії, Франції та Великої Британії, посилаючись на незаконні дії Офісу генеральної прокуратури України та Служби безпеки України щодо посилення тиску на Віктора Медведчука шляхом чергової активізації незаконного розслідування щодо лідера української опозиції, вказали, що нове незаконне розслідування і формальна підозра у зраді стосовно українського політика тільки посилює напруження у двосторонніх відносинах Києва і Москви і зводить нанівець стабілізацію ситуації в регіоні. 

Reuters пише, що нові звинувачення щодо Віктора Медведчука в Україні назвали димовою завісою, щоб відвернути увагу від правопорушень самого уряду.

"А партія Медведчука "Опозиційна платформа - За життя" в п'ятницю заявила, що останні звинувачення показали "повну безпорадність" прокуратури, яка не обґрунтувала раніше висунуті проти нього звинувачення. У своїй заяві партія звинуватила уряд президента Володимира Зеленського у спробі "відвернути увагу людей від їхніх катастрофічних невдач"",- повідомляє Reuters. 

При цьому, як зазначає Bloomberg, екс-глава Національного банку України Валерія Гонтарєва назвала спільну заяви глави СБУ Івана Баканова і Генерального прокурора України Ірини Венедіктової щодо нібито нових доказів у справі Віктора Медведчука - "нісенітницею". 

"Я ніколи не мала нічого спільного з Медведчуком, якого ніколи в житті не бачила, ні з фінансуванням тероризму, ні з покупкою вугілля або електроенергії", - наводить слова Гонтаревої видання.

Сам же Віктор Медведчук, як повідомляє France Presse, назвав повідомлення йому чергової підозри юридично нікчемним фактом, яка випадково була набрана, щоб "зліпити" обвинувачення. А також зазначив, що в черговій кримінальній справі проти нього відсутній не тільки склад злочину, а й подія злочину

"Якби я не був юристом, я б сказав, що це (повідомлення про нову підозру, - ред.) - повний абсурд. А враховуючи, що я все-таки маю якийсь стосунок до юриспруденції, хотів би сказати, що ці звинувачення, які інкримінують мені за цими двома статтями, вони, по-перше, і я підкреслюю це, стосуються листопада 2014 року і січня 2015-го. Я акцентую на цьому увагу, тому що я вважаю, що безпідставність, яка сьогодні покладена в основу так званої обґрунтованості так званого мені повідомлення про підозру, є нічим іншим, як юридично нікчемними фактами, які випадково були набрані для того, щоб "зліпити" це звинувачення і говорити про нього сьогодні",- нагадало видання слова політика. 

Багато із зазначених видань фактично охарактеризували чинний режим Зеленського як диктаторський і авторитарний, при якому вважається нормальним винесення незаконних рішень силовими структурами і встановлення тотальних обмежень свободи слова в країні. 

У свою чергу Forbes звернув увагу своєї багатомільйонної аудиторії на те, що президент Зеленський, який зайняв крісло глави держави завдяки своїм акторським даним, прагне зміцнити свою владу виключно шляхом розправи зі своїми політичними опонентами, а зокрема з головою політради "Опозиційної платформи - За життя", народним депутатом Віктором Медведчуком.

При цьому видання зазначає, що Україна загрузла в корупційних скандалах.

""Документи Пандори" не обіцяють нічого хорошого Україні і погано позначаться на Зеленському", - пише Forbes.

Іспанські ЗМІ відкрито назвали Зеленського диктатором. Так, іспанська газета La Razón в статті "Останні "успіхи" Зеленського в Україні" розповіла, як Зеленський останнім часом все частіше демонструє ознаки диктаторського управління країною. Видання підкреслює, що глава держави серйозно посилив контроль над усіма процесами в країні, що не може не викликати занепокоєння у європейської громадськості.

Авторитетне Teller Report пише, що заява Зеленського про можливість обміну Медведчука свідчить про те, що він побоюється за свій рейтинг, а опозиційний політик став політичним в'язнем нинішньої влади. 

Нагадаємо, 12 жовтня Печерський районний суд прийняв рішення про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Медведчуку за новою підозрою до 7 грудня. Сам Медведчук заявив, що продовжить боротьбу з нинішньою владою незалежно від того, наскільки посиляться репресії щодо нього. Він підкреслив, що разом з "Опозиційною платформою - За життя" будуть продовжувати захищати інтереси українського народу.

"Прокурори нехай не хвилюються. Все взяв, до всього готовий, все буду робити, як буде встановлено законом, але при цьому буду далі продовжувати боротися з цією владою, так, як і боровся. Власне кажучи, так, як бореться і буде продовжувати боротися партія", - підкреслив Медведчук.

Раніше народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ДБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченої кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нову підозру в державній зраді і сприянні тероризму, проте адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

8 жовтня Генеральна прокуратура і Служба безпеки України оголосили нову підозру в держзраді і сприянні тероризму Віктору Медведчуку. Нові звинувачення пов'язані зі зривом поставок вугілля в Україну з ПАР і сприянні поставок палива з окупованих територій Донецької та Луганської областей в 2014 році.

Як повідомлялося, у першій кримінальній справі Печерський районний суд прийняв рішення про продовження строків запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту Віктору Медведчуку на 2 місяці, до 31 жовтня.

20 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження термінів домашнього арешту політика до 7 вересня.

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив, що його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту була подана апеляція на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київський апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром усіх доводів обвинувачення.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували 96,9 тисячі матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.