"Слуги" зі шкіри геть лізуть дружити з Китаєм, але КНР публічно заявляє про зацікавленість у співпраці з Медведчуком, - Чаплига

Перший Незалежний

Китай публічно заявляє про зацікавленість у співпраці з опозиційним політиком Віктором Медведчуком, в той час як "слуги" зі шкіри геть лізуть дружити з КНР. Про це у своєму Facebook написав політолог Михайло Чаплига.

"Цікавий поворот! Посол КНР від імені Компартії Китаю написав листа Медведчуку (ОПЗЖ), де зазначив, "що співпраця між політичними партіями динамічно розвивається і відіграє незамінну роль у розвитку двосторонніх відносин між Китаєм і Україною". Тобто Арахамія, Арестович, керівництво приСлуг зі шкіри геть лізе до Компартії Китаю, а ті відповідають Медведчуку і ОПЗЖ при цьому кажуть, що вже давно і плідно співпрацюють... Та ще на благо всієї країни, а не вузькопартійних зв'язків. Оце поворот!" - написав він.

Чаплига зазначив, що самого Медведчука Зеленський посадив під домашній арешт, але це не зупинило Китай від прямої комунікації.

"Цікаво, Зеленський тепер відмовиться від Китаю або випустить Медведчука?" - додав політолог.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. 

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОПЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив у силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОПЗЖ заявили про відвід судді Сергію Вовку. Річ у тім, що Вовк вирішив розглядати питання продовження строків досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді і прокурора. 

В ОПЗЖ відреагували на це правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.