Словами "честь маю" прощаються, коли йдуть з образою, - експерт щодо заяви Авакова про відставку

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков МВС України

Вплив на ситуацію з Аваковим мали закордонні партнери, каже Володимир Мулик

Заяву про відставку міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закінчив словами: "Честь маю". А такими словами прощаються тоді, коли йдуть з образою.

Про це в ефірі на телеканалі "Перший Незалежний" заявив політичний експерт, конфліктолог Володимир Мулик.

Гість студії, коментуючи заяву про відставку міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, зазначив, що коли "зірки гасять, то це комусь потрібно", і додав, що влада боїться цього політика.

"На сьогодні вплив на ситуацію з Аваковим мали закордонні партнери, тому що нинішня українська влада несамостійна", - сказав Володимир Мулик.

Експерт продовжив: "Причина і передумови цього всього - звичайно, бізнес Арсена Борисовича, тому що фактично всі "прикормлені" місця МВС так чи інакше перейшли до структур, афільованих з Аваковим. Але святе місце не буде порожнім - це і автошколи, і видача прав, і так далі, тобто це серйозне "золоте дно". І на сьогодні Арсен Борисович поставив ставку так: йому сказали - маєш цей бізнес, але важелі впливу та управління віддай. Це був такий ультиматум".

Новини за темою: Комітет ВР не підтримав відставку Авакова

Володимир Мулик звернув увагу на слова: "Честь маю", написаними від руки, якими Арсен Аваков завершив свою заяву про відставку.

"Ця фраза: "Честь имею" - насправді оригінально вписана у закони РФ, у статут Сухопутних військ. Це прощання офіцерів у російській армії на сьогодні, чинна норма, але використовують його на сьогодні неправильно, кажуть, що я йду, маю честь із вами поговорити. Але насправді між собою люди, скажімо  так, не кадрові офіцери використовують це речення: "Честь маю", коли йдуть з образою", - сказав Володимир Мулик.

Як повідомляли напередодні, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав заяву про звільнення.

Також повідомляли, що заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук заявила, що голосування у Верховній Раді щодо відставки Арсена Авакова, який написав заяву про звільнення, а також за кандидатуру на посаду очільника МВС України Дениса Монастирського відбудеться у четвер, 15 липня.