Зеленський обіцяв боротися з офшоризацією країни, але реальної боротьби досі немає, - Соболєв

Сергій Соболєв. Фото: УНІАН

Президент України Володимир Зеленський обіцяв боротися з офшоризацією країни, але реальної боротьби досі не видно. Таку думку висловив народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв в ефірі "Першого Незалежного".

За його словами, до моменту вступу на посаду президента, після того як особа стала президентом, компетентні органи мають перевірити його доходи, і якщо на персональні рахунки його або пов’язаних з ним осіб були покладені якісь кошти від олігархів – це вже є порушенням закону. 

"Але не в цьому навіть питання. Питання трошки в іншому. Поки дійсно особа не була президентом, не займала ніяких посад, не була народним депутатом, він жив за тими законами, які йому писали інші, але ж тепер, ключове, почитайте програмові засади президента Зеленського і його фракції. Ми будемо боротися з офшоризацією країни, яка вимиває з бюджету мільярди доларів. Тоді питання, а де реальна боротьба? Та фіктивна зміна до закону, яку ухвалили під виглядом антиофшорного законодавстава, нічого не змінює, її ще відтермінували на півроку. Це приблизно те саме, що і боротьба з олігархами, яку відтермінували, щоб всі олігархи могли все переоформити на підставних осіб, яких потім ніхто не знайде і не вирахує", - сказав Соболєв.

Нагадаємо, Офіс президента прокоментував офшорний скандал з Володимиром Зеленським і назвав його конспірологією. 

Раніше іноземні журналісти з'ясували, що президент України Володимир Зеленський передав 25% своїх акцій в офшорній компанії близькому другу, який зараз працює його радником.